اخبار

افتتاح کانون فرهنگی و هنری شهدای برگو شهرستان سبزوار

افتتاح کانون فرهنگی و هنری شهدای برگو شهرستان سبزوار
کانون فرهنگی و هنری شهدای روستای برگو شهرستان سبزوار با حضور تعدادی از مسئولین شهرستان و کانونهای فرهنگی و تربیتی و اهالی خونگرم و حضور پر شور کودکان و نوجوانان دختر و پسر روستای برگو افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار  مسجد را مقدس ترین و ناب ترین فضای رشد فضائل معنوی واخلاقی و دینی بر شمرد که تمام رویدادهای مهم ومعنوی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس از آن شکل گرفته است .

مجید عسکری وجود تشکیلات منسجم که بتواند مسائل دینی را در قالب فرهنگی وهنری در قلب و اندیشه و روح و جسم فرزندان انقلاب اسلامی جاری سازد را از ضروریات هر مسجد عنوان کرد و رسالت کانون های فرهنگی وهنری مساجد را مقدس شمرد .

وی ضمن خوشنودی ازافتتاح کانون فرهنگی وهنری روستای برگو که مزین به نام شهداست حضور حدود 40 نفر از اهالی این روستای کم جمعیت در دفاع مقدس و وجود 4 شهید و4  جانباز ر ا نشانه وفاداری به آرمانهای نظا م مقدس اسلامی و ولایت فقیه بر شمردو این روستا را یکی از با فرهنگ ترین روستاهای شهرستان و دارای پتانسیل های بسیار زیادی معرفی کرد و نمونه های بارز آن را وجود هنرمندان برجسته و افراد فعال فرهنگی در سطح شهرستان دانست .

ایشان روستای برگو را جز اولین روستاهایی دانست که در سطح شهرستان دارای سایت اینترنتی شده است وی ضمن تشکر از ترشیزی ونویسندگان این سایت  اذعان کرد این وبلاگ به خوبی جای خود را بین عموم مردم و مسئولین باز کرده و اکنون در هر جای دنیا که بخواهند روستای برگو را بشناسند به راحتی می توانند با درج نام برگو در اینترنت به آن دست یابند .

مجید عسکری در ادامه با اشاره به موفقیت یکی از هنرمندان روستا که موجب افتخار شهرستان سبزوار شده است به جشنواره رضوی اشاره کرد که در آن جشنواره  خانم عباسی شاعر روستای برگو موفق شد با شعر بسیار زیبای خود در وصف امام رضا (ع) سالن همایش را به وجد آورده به طوریکه جمعیت حاضر در سالن پس از پایان شعر دقایقی این هنرمند را ایستاده تشویق نمودند .

وی همچنین به قول مساعد مشاور وزیر کشور اشاره کرد که در آنجا هدیه سفر به کربلا وعتبات عالیات را به شاعر برگویی اعطا کرد و با پیگیری های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اخیرا مبلغ 7 میلیون ریال به این هنرمند اهدا شد.

در پایان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار خطاب به بخشدار روداب و تمامی حضار که از روستاهای دیگر حضور یافته بودند اعلام کرد می توانید با مراجعه به اداره ارشاد درخواست خود را مبنی بر احداث کانون فرهنگی وهنری در روستای خود اعلام کنید .

گفتنی است مراسم معنوی تلاوت قرآن ، مولودی خوانی ، سخنرانی بخشدار  و مدیر مسئول  کانون فرهنگی وهنری برگو ، برگزاری مسابقه و اهدای جوایز   از دیگر برنامه های این افتتاحیه بود.

مراسم افتتاحیه کانون در محل مسجد صاحب الزمان روستای برگو بخش روداب شهرستان سبزوار برگزار شد .

۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۲۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید