اخبار

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان‌رضوی: همه دستگاه‌ها مسئول کار فرهنگی هستند

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان‌رضوی: همه دستگاه‌ها مسئول کار فرهنگی هستند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی گفت: باید در شهرهای اسلامی جلوه اسلامی ایجاد کرد که راه‌حل آن فرهنگ‌سازی در بین جامعه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سید جواد جعفری در حاشیه چهل و یکمین جلسه شورای اسلامی استان خراسان‌رضوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اگر به اصل مذکور اعتقاد داشته‌باشیم می‌توانیم از این منظر باقی ساحت‌ها مانند اقتصادی، سیاسی و ... را تنظیم کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در مساله فرهنگ جزو دسته اول کشورهایی هستیم که حرفی برای گفتن داریم باید زمینه‌های تنظیم و هماهنگی این امور را با باقی امور ايجاد کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان‌رضوی در ارتباط با راهکارهای ترویج فرهنگ اظهار کرد: باید دو کار انجام دهیم نخست اینکه باید شوراهای اسلامی به مردم یادآوری کنند که فرهنگ یک مقوله مردمی است.

جعفری ادامه داد: تک تک اعضای مردم باید در حوزه فرهنگ ایفای نقش کنند و نباید این امور فقط به دستگاه‌های دولتی واگذار شود زیرا در غیر این‌صورت اهداف اصلی فرهنگ اجرا نمی‌شود.

وی در ادامه افزود: دومین کاری که باید انجام شود این است که فرهنگ‌سازی باید در دستگاه‌ها عمومی شود به این معنا که همه دستگاه‌ها مسئول کار فرهنگی هستند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان ‌رضوی با اشاره به این موضوع که انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود خاطرنشان کرد:‌ هیچ سازمانی نمی‌تواند بگوید که وظایف فرهنگی ندارد و موضوعات فرهنگی به آن ارگان ارتباطی پیدا نمی‌کند.

جعفری با بیان اینکه در استان خراسان‌رضوی در بسیاری از شاخص‌ها در مقایسه با سایر استان‌ها حرف اول را می‌زنیم اظهار کرد: این موضوع مرهون پشتیبانی دستگاه‌های دولتی و فرهنگی بودن مردم است.

وی گفت: در این راستا تا جایی که امکان داشته باشد و مقررات اجازه دهد برای تشکیل موسسات و تشکل‌های قرآنی در صورتی که شرایط قانونی مهیا باشد مجوز صادر می‌کنیم و بعد از گرفتن مجوز به لحاظ مالی حمایت می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان‌رضوی با بیان اینکه سعی می‌کنیم بخش اداری سازمان را کوچک کنیم، تصریح کرد: این کار انجام می‌شود تا مردم بیشتر وارد صحنه شوند زیرا چند موسسه و نهاد می‌توانند افراد بیشتری را نسبت به یک اداره پوشش دهند.

جعفری با بیان اینکه باید در شهرهای اسلامی جلوه اسلامی ایجاد کرد، تصریح کرد: طبیعی است چون حجم کار زیاد است مشکلات هم زیاد است که چاره این مشکل فرهنگ‌سازی را دربین دستگاه‌ها عمومی کنیم تا حجم کار کمتر و نتیجه آن بهتر شود.

۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۲۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید