اخبار

اجرای طرح ضیافت اندیشه در گناباد

اجرای طرح ضیافت اندیشه در گناباد
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گناباد با موضوع برنامه های اوقات فراغت و طرج ضیافت اندیشه در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، در این جلسه رییس شورای فرهنگ عمومی و امام جمعه شهرستان با اشاره به نامگذاری  سال با عنوان " تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی "گفت : امسال در بحث غنی  سازی اوقات فراغت باید به حرفه آموزی دانش آموزان توجه ویژه ای شود.

حجه الاسلام و المسلمین صادقی همچنین از  اجرای  طرح ضیافت اندیشه برای نخستین بار در دانشگاههای شهرستان خبر داد و افزود : در این طرح دانشجویان داوطلب  حدود 15 روز در ماه مبارک رمضان به صورت مستمر در دوره های آموزشی ویژه ای شرکت می  کنند و نتیجه برگزاری این دوره در همه دانشگاهها ارتقای  سطح فرهنگی و معنوی دانشجویان بوده است .

وی تاکید کرد:  اجرای  این طرح به همکاری  ویژه روسای دانشگاهها و دستگاههای اجرایی مرتبط نیاز دارد .

نایب رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان گناباد نیز  در این جلسه با تاکید بر ارتقای افق دید در برنامه ریزی برای اوقات فراغت گفتند : مهم تنها پر کردن اوقات فراغت برای جلوگیری از آسیبهای بیکاری نیست، بلکه باید برای استفاده از فرصت ها  به بهترین شیوه برنامه ریزی کرد.

صفایی همچنین بر هماهنگی میان دستگاههای اجرایی مرتبط با  موضوع اوقات فراغت تاکید و تصریح کردند : باید به نحوی برنامه ریزی شود که دستگاههای متولی در این زمینه  با تقویت هماهنگی های بین بخشی کلاس های تکراری برگزار نکنند.

در ابتدای این جلسه نیز دبیر شورای فرهنگ عمومی  شهرستان در گزارشی از همکاری  نکردن بعضی دستگاههای اجرایی در عملیاتی  کردن مصوبات شورا انتقاد کردند .

قنبری با اشاره به دستور  کار این جلسه توجه به نیاز سنجی از مخاطبان ، هدفمند سازی برنامه ها ، محتوا سازی ، حرفه آموزی و فرهنگ سازی در نوجوانان برای علاقمندی به کار با هدف تحقق شعار سال را از ضرورتهای موضوع غنی سازی اوقات فراغت دانست.

در این جلسه همچنین دستگاههای  مختلف  عضو شورای  فرهنگ عمومی  همچون ادارات میراث فرهنگی ، تبلیغات اسلامی و  ورزش  و جوانان  برای  همکاری با دانشگاهها  و آموزش  و پرورش شهرستان در  غنی  سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان اعلام آمادگی کردند.

۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید