اخبار

برنامه های فرهنگی و هنری اوقات فراغت در گناباد

برنامه های فرهنگی و هنری اوقات فراغت در گناباد
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد گفت : چگونگی سپری کردن اوقات فراغت همان‌گونه که متأثر از فرهنگ و جامعه است در ساختار جامعه و فرهنگ نیز اثر می‌گذارد و نیاز به گذران اوقات فراغت به گونه‌ای اجتناب‌ناپذیر به منزله یک ارزش برای تمام افراد جامعه بویژه جوانان، مطرح است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، علی قنبری افزود : برنامه هدایت‌شده برای گذران صحیح اوقات فراغت در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، بسیار موثر است.در واقع نوع گذران اوقات فراغت با زندگی معنوی و فرهنگی هر جامعه پیوند بسیار نزدیک دارد .

وی گفت:ایجاد و گسترش فضاهای مناسب و مطلوب برای گذران اوقات فراغت و ارائه طرح‌های عمومی متنوع که به نحوی به کیفیت و کمیت گذران اوقات فراغت کمک کند‌، ضروری و حیاتی است.

قنبری گزارشی از فعالیتهای این اداره در فصل تابستان ارائه کرد و اظهار داشت:در راستای غنی سازی اوقات فراغت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد با همکاری انجمن ها ، موسسات فرهنگی قرآنی هنری و کانونهای فرهنگی هنری مساجد در نظر دارد برنامه های متنوعی را با رویکرد نهادینه کردن فرهنگ حمایت از کار و سرمایه ایرانی و با هدف آموزشهای تخصصی در رشته های فرهنگی و هنری که منجر به تولید اثر،تقویت روحیه کار و کارآفرینی و ایجاد روحیه نشاط روحی و روانی در حوزه فرهنگی و هنری شود را برگزار نماید. این فعالیتها در چهار بخش قرآنی فرهنگی، ،هنری و کانونهای مساجد برگزار می شود.

قنبری تصریح کرد: برنامه های بخش قرآنی با همکاری سه موسسه فرهنگی قرآن و عترت ثامن الحجج (ع)  ، طه و علامه بهلول برگزار می شود و شامل  کلاسهای آموزش قرآن جهت کلیه رده های سنتی با رویکرد آموزش قرائت و صحیح خوانی و حفظ ،نمایشگاه قرآنی ،کارگاه داستان نویسی با موضوع قرآنی ، همایش فعالان قرآنی، شبی با قرآن و جلسات انس با قرآن در روستاها می باشد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: بخش هنری در قالب تجمیع در مدرسه هنر می باشد و شامل کلاسهای آموزش خوشنویسی،طراحی و نقاشی ، انیمیشن ،تئاتر ،عکاسی و تصویربرداری،فیلمسازی ،تدوین و کارگردانی ، تهیه

فیلم مستند و عکس از اردوهای جهادی طرح هجرت بسیج سازندگی و برگزاری نمایشگاه از آثار تولیدی هنری می باشد.

وی افزود:شاخص بخش فرهنگی طرح ارائه مقاله با لهجه محلی و با موضوعات مذهبی اجتماعی می باشد و برگزاری

کارگاه آموزش نقد شعر و ادبیات داستانی از دیگر برنامه های این بخش است.تشکیل 57 پایگاه اوقات فراغت در سطح کانونهای فرهنگی هنری مساجد با رویکرد آموزشی معرفتی و مناسبتی نیز از جمله برنامه های کانونها در تابستان امسال است.

۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید