اخبار

افتتاح اولین مجتمع فرهنگی دیجیتال شهری خراسان رضوی

افتتاح اولین مجتمع فرهنگی دیجیتال شهری خراسان رضوی
اولین مجتمع فرهنگی دیجیتال شهری خراسان رضوی در مجتمع فرهنگی باقر العلوم مشهد به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حسین اکبری، معاون طرح و برنامه ریزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در مراسم افتتاح مجتمع فرهنگی دیجیتال باقر العلوم(ع) اظهار داشت: مجتمع فرهنگی دیجیتال باقر العلوم (ع) نخستین مجتمع شهری دیجیتال خراسان رضوی است.

وی با بیان اینکه از جمله رسالت های مجتمع های فرهنگی دیجیتال استفاده صحیح و مناسب از فضای سایبر و اینترنت متناسب با فرهنگ، مذهب و ملیت کشور است، گفت: تاکنون 17مجتمع های فرهنگی دیجتیال و خانه های نرم افزار با اولویت راه اندازی در کانون های مساجد و مناطق روستایی در خراسان رضوی راه اندازی شده است.

وی به ویژگی های مجتمع های فرهنگی دیجیتال اشاره کرد و افزود: ارائه بازی های سالم رایانه ای تولید داخل، اینترنت پاک، تولید نرم افزار، انجام فعالیت های فرهنگی و آموزشی از جمله ویژگی های مجتمع های فرهنگی دیجیتال است.

معاون طرح و برنامه ریزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به نوع استفاده مفید نوجوانان از اینترنت اشاره کرد و گفت: ارائه اینترنت شبکه ملی و بازی های سالم رایانه ای تولید داخل در مجتمع های فرهنگی دیجیتال برای نوجوانان از پتانسیل های مجتمع های فرهنگی دیجیتال است.

اکبری با اشاره به این مطلب که خراسان رضوی در حوزه راه اندازی کانون های مساجد در سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است و تنها در سال گذشته 500کانون فرهنگی هنری در خراسان رضوی راه اندازی شده است، تصریح کرد: افتتاح و راه اندازی 250 کانون فرهنگی هنری مساجد در سالجاری با اولویت راه اندازی کانون های مساجد در مناطق محروم در سال جاری در دستور کار قرار دارد.

در ادامه جواد آرین‌منش، نماینده سابق مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز علاوه بر رسانه‌های سنتی با رسانه‌های جدیدی مواجه هستیم که باید در بکارگیری از این رسانه‌ها دقت کافی داشته باشیم چرا که این رسانه‌ها همانند تیغی دو لبه عمل می‌کنند و اگر به درستی به خدمت گرفته نشوند آثار مخربی بر جامعه می‌گذارند.

وی در ادامه با اشاره به شبکه ملی و اهمیت راه‌اندازی این شبکه ادامه داد: ایجاد این شبکه ملی گامی موثر به منظور سالم‌سازی فضای رسانه دیجیتالی در کشور است که بر این اساس این امر می‌تواند به عنوان یک ابزار فرهنگی در خدمت نظام قرار گیرد.

آرین‌منش فضای سایبری و اینترنت را همانند تار عنکبوتی که تمام دنیا را در اختیار گرفته است، دانست و ادامه داد: رسانه‌های دیجیتال، اینترنت و بازی‌های یارانه‌ای از جمله ابزارهای دیجتیالی هستند، در مواجهه با این فناوری روز باید بتوانیم به درستی عمل کنیم.

نماینده سابق مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: در این راستا وجود شبکه ملی و اینترنت ملی می‌تواند ضمن حذف و پالایش موارد نامطلوب، بستر را برای استفاده مناسب از این فضاها برای ما فراهم کند.

وی در ادامه به ایجاد این مجتمع های دیجیتال اشاره کرد و افزود: آنچه که مسلم است، مراکز فرهنگی دیجیتال با قصد سالم‌سازی فضای دیجیتال و اینترنت راه‌اندازی شده‌اند.

۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۲۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید