اخبار

اعلام برنامه های کمیته فرهنگی وهنری ستاد ارتحال امام خمینی (ره) در سبزوار

اعلام برنامه های کمیته فرهنگی وهنری ستاد ارتحال امام خمینی (ره) در سبزوار
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی سبزوار از برگزاری نشست تخصصی کمیته فرهنگی وهنری ستاد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره)در محل سالن کنفرانس این اداره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، مجید عسکری با اشاره به همت والای مسئولین شهرستان در برگزاری 4 جلسه ستاد ،تبیین اندیشه وآرمانهای حضرت امام برای نسل جوان ، ارائه خط مشی معمار کبیر انقلاب درقرن بیداری اسلامی  و تشریح ممارست و تلاش های وی در عصر مبارزه با تهاجم و جنگ نرم و تاکید بر مبارزه با نفاق وفتنه برای جلوگیری از ورود نامحرمان در حریم انقلاب و بیان مسائل معنوی حضرت امام در مبارزه  با

 

نفس و جهاد اکبر و لزوم پرداختن به اصل ولایت فقیه که به فرموده آن پیر سفر کرده با پیروی از آن به مملکت اسلامی ما آسیب نخواهد رسید را موضوعاتی حساس  و تاثیر گذار دانست که لازم است در اجرای برنامه ها لحاظ گردد.

 وی خاطر نشان کرد: با توجه به روند رو به رشد انقلاب اسلامی و عصر فناوری های نوین باید محتوای عالی گفتمان حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری را در قالب های نو و جدید به نسل جوان ارائه کنیم.

 مسئول کمیته فرهنگی وهنری ستاد ارتحال افزود: علاوه بر موضوع ارتحال امام امت، زعامت مقام معظم رهبری و سیره شهیدان همچنین پرداختن به مناقب و فضائل ائمه اطهار به ویژه در میلاد مسعود امیرالمومنین حضرت علی (ع) و در ایامی که دشمنان زبون که درماندگی و هنر مبتذل و هرزه آنان منتج به دریوزگی کلمات سخفیف و هتاکی و حرمت شکنی نسبت به دین و آئین شده است نیز از موضوعاتی است که باید با حساسیت ویژه به آن پرداخته شود.

مجید عسکری  با تشکر از کمیته تزئینات ، شهرداری وشورای اسلامی که برای فضا سازی شهرستان در ایام ارتحال امام و ولادت حضرت علی (ع) اهتمام ورزیده اند از آمادگی کلیه شرکت کنندگان جلسه کمیته فرهنگی وهنری برای مهیا کردن فضاهای ادارات ،ارگانها ، دانشگاهها، مدارس ،موسسات و مساجد خبرداد.

وی برنامه های پیش بینی شده اعضای این کمیته در بیست وسومین سالگرد ارتحال ملکوتی امام (ره) را اعزام زائرین در قالب های مردمی ،خانواده معزز شهدا، پایگاه های بسیج، نهادها، دانشجویان ودانش آموزان و... جهت تجدید بیعت با آرمان های امام و رهبری به مرقد مطهر بنیان گذار جمهوری اسلامی با ارائه بسته های فرهنگی و ایجاد ایستگاه صلواتی در مسیر زائرین حرم امام(ره) اعلام نمود.

وی مراسم سخنرانی و یاد بود و شبی با قرآن  و مسابقه وصیتنامه سیاسی و الهی امام خمینی (ره) توسط کانونهای فرهنگی و هنری مساجد ، موسسات قرآنی ، مدارس ودانشگاهها، پایگاه های بسیج و... را از دیگر برنامه های این کمیته اعلام نمود.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی اظهارداشت: همایش مرثیه آفتاب وحجاب وعفاف ازدیدگاه امام خمینی(ره) به همت مکتب نرجس(س) وکمیته بانوان فرمانداری با حمایت دیگر ارگانها، همایش و شب شعر در سایه سار ولایت با همت کانون بسیج هنرمندان و همکاری دیگر ادارات ، مسابقه کتابخوانی و نهج البلاغه  وتهیه نماهنگ وفیلم ومصاحبه از مراسم ارتحال امام (ره)  و چاپ ویژه نامه با موضوع امام و انتخاب رهبری توسط نیروی مقاومت بسیج ونهادهای فرهنگی، نمایشگاه کتاب از آثار امام خمینی (ره) با همکاری موسسه ضریح آفتاب وپخش سخنان امام در مدارس وارسال پیامک توسط تمامی ارگانها با موضوع ایام ارتحال وزعامت مقام معظم رهبری و ولادت علی (ع) از دیگر برنامه های کمیته فرهنگی وهنری ستاد ارتحال می باشد.

مسئول کمیته فرهنگی وهنری ستاد ارتحال امام راحل، برگزاری مسابقه وبلاگ نویسی توسط بسیج ودانشگاهها وموسسات قرآنی، برگزاری مسابقه عکس از زائرین بیست وسومین سالگرد امام توسط دانشکده علوم قرآنی، نمایشگاه عکس توسط  موسسه کیا سبز وخانه فرهنگ دانشجو و بسیج و دانشگاه علوم پزشکی، اردوهای جهادی سلامت به مناسبت این ایام به مناطق محروم توسط دانشگاه علوم پزشکی، فراخوان همایش وشعر بیداری اسلامی وحضرت امام و برگزاری مراسم در روز پدر در آسایشگاه سالمندان توسط مرکز تربیت مدرس  قرآن کریم را ازدیگر برنامه ها برشمرد.

مجید عسکری ضمن  تقدیر وتشکراز کمیته اطلاع رسانی ( دفتر خبر شهرستان) و کلیه رسانه ها از انعکاس مطلوب اخبار شهرستان به خصوص اخبار فرهنگی وهنری پوشش گسترده خبری این ایام را خواستار شد.

شایان ذکر است در این جلسه  اعضای حاضر کمیته فرهنگی وهنری شهرستان پیشنهادات خود را خصوص برگزاری هر چه مطلوبتر این ایام ارائه کردند.                          

۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید