اخبار

استاندار خراسان رضوی خواستار برگزاری وسیع تر جشنواره امام رضا(ع) در سال جدید شد

استاندار خراسان رضوی خواستار برگزاری وسیع تر جشنواره امام رضا(ع) در سال جدید شد
استاندار خراسان رضوی در نخسیتن جلسه شورای فرهنگ عمومی این استان خواستار برگزاری وسیع تر جشنواره امام رضا(ع) در دهمین سال برگزاری آن شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، محمود صلاحی در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان ‌رضوی در سال جاری که در محل دفتر استاندار خراسان‌رضوی برگزار شد گفت: سال گذشته جشنواره امام رضا(ع) در گستره بسیار بالایی برگزار شد که امسال این جشنواره باید وسیع‌تر به مرحله اجرا درآید.

وی ضمن تسلیت ایام شهادت امام هادی(ع) و اعلام برائت از توهین کننده به آن حضرت گفت: در سال گذشته 12 جلسه شورای فرهنگ عمومی برگزار شد و مصوبات قابل توجهی نیز از تصویب اعضا گذشت.
محمود صلاحی همچنین  خواستار پیگیری میزان اجرایی شدن مصوبات شورای فرهنگی عمومی خراسان رضوی در سال گذشته شد.
وی با بیان اینکه در سال جدید نیز طبق جدول زمانبندی جلسات به صورت ماهانه برگزار خواهد شد، افزود: دبیرخانه شورا باید در یک جلسه فوق العاده میزان اجرایی شدن این مصوبات را به جلسه شورا ارائه نماید تا آن دسته از مصوبات که اجرایی نشده اصلاح و رفع اشکال گردد.
استاندار خراسان رضوی جلسات شورای فرهنگی عمومی را یکی از جلسات مهم استان خواند و اظهار داشت: باید اعضای اصلی در این جلسه حضور داشته باشند و تمام توان خود را برای ارائه پیشنهادات موثر و تلاش برای عملیاتی شدن آنها به کار گیرند.
صلاحی در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال، تصریح کرد: برنامه ریزی، سیاست گذاری، اجرا و ارزیابی برای تحقق این شعار از جمله مواردی است که مدیران دستگاه های اجرایی باید به آن توجه داشته باشند.
وی افزود: از دهه چهارم انقلاب با عنوان دهه پیشرفت و عدالت یاد شده و رویکرد نامگذاری هر چهار سال ابتدای این دهه، اقتصادی بوده که زیرساخت تحقق تمامی این عناوین فرهنگی است.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: اصلاح الگوی مصرف، همت مضاعف کار مضاعف، جهاد اقتصادی و تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی با رویکرد فرهنگی محقق خواهد شد.
صلاحی در ادامه از استقبال مردم استان از سفر هیات دولت و رییس جمهور به خراسان رضوی تقدیر کرد و تدابیر فرمانداران و مسوولان دستگاهی اجرایی استان در هر چه بهتر برگزار شدن این سفر را مطلوب توصیف کرد.
وی گفت: با وجود اینکه رویکرد سفر چهارم هیات دولت به استان، پیگیری روند اجرایی شدن مصوبات سه سفر گذشته بود ولی در خراسان رضوی طرح های بسیار خوبی برای رشد و توسعه استان به تصویب رسید.
گفتنی است مصوبات این جلسه شامل اصلاح شیوه نامه اجرایی همایش بین المللی ابومحمد فضل بن شاذان بن خلیل ازدی نیشابوری، اصلاح شیوه نامه شورای هماهنگی و برنامه ریزی جشن های دهه کرامت، فعال شدن کمیته فرهنگی سیاسی، اجتماعی ذیل کارگروه تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، تلقی نمودن تمامی مصوبات ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی به ریاست مدیرکل تبلیغات اسلامی به عنوان مصوبات شورای فرهنگی و جدول زمانبندی برگزاری جلسات شورا در سال 91 بود.

۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۵۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید