اخبار

گشایش نمایشگاه فرهنگ حجاب، آئینه عفاف در سبزوار

گشایش نمایشگاه فرهنگ حجاب، آئینه عفاف در سبزوار
نمایشگاهی با عنوان فرهنگ حجاب، آئینه عفاف در نگار خانه امیر شاهی سبزواری مجتمع فرهنگی وهنری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،این نمایشگاه به مناسبت هفته زن و گرامیداشت مقام زن با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و مشارکت دبیرستانهای دانش ، امام حسین (ع) و فرزانگان برگزار گردید.

این نمایشگاه شامل 25 تابلو با مضامین عفاف وحجاب به همراه سیر تکاملی پوشش از دوره باستان تاکنون  می باشد که در معرض دید عموم قرارگرفته است.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) عنوان نمود:سخن گفتن از شخصیتى که داراى عظمتى ویژه و پرورشى نمونه و حضورى همه جانبه در تمام جهات انسانیت است، عشق و عجز را به همراه خود‌می‌آورد. زنان مطرح در قرآن، هریک شاخص‌هاى ویژه‌اى داشته‌اند و فاطمه، خود به تنهایى همه آن شاخص‌ها را با خود به همراه دارد.

مجید عسکری افزود: فاطمه، بانویى است چون مریم، پاک و مطهر ـ داراى ارتقاى روحى و معنوی؛ چون بلقیس، با علم و درایت، چون زنان معاصر با حضرت موسی، حاضر در تمام لحظات حساس و سرنوشت‌ساز؛ چون هاجر، صبور و با استقامت.فاطمه، نه تنها، تمامى اینها را در خود، جمع داشت، بلکه خود، حقیقت حُسن و تجسم عینى آن بود و از این بالاتر، او بهترین اهل زمین بود. و از این نیز فراتر، او محور هستى و انگیزه خلقت عالم، اعم از آسمان و زمین و جن بودسخن گفتن از فاطمه، فراتر از اندیشه بشرى است، لذا باید شناخت او را در کلمات خدا و رسولش یافت. 

در این مراسم خانم حدادنیا مشاور امور بانوان معاون استاندار و فرماندار سبزوار و نامی فر جانباز دفاع مقدس نیز به سخنرانی پرداخته و ضمن اشاره به شخصیت والای حضرت فاطمه (س) به اهمیت و ضرورت پیروی بانوان از ایشان  ومسائلی پیرامون عفاف وحجاب تاکید نمودند .

در مراسم افتتاحیه نمایشگاه فرهنگ حجاب آئینه عفاف حسین غایبی مدیر کانون هنرمندان وانجمن نمایش ، علیرضا رادمان مسئول نمایندگی دبیر خانه کانونهای مساجد، محمد مشکانی مدیر کانون بسیج هنرمندان، احمدی مسئول انجمن سینما ی جوان ، صفار سرگروه تاریخ شهرستان، مدیران دبیرستانهای امام حسین (ع)، دانش و فرزانگان وتنی چند از اعضای کمیسیون بانوان و کارشناسان اداره فرهنگ وارشاد اسلامی سبزوار حضور داشتند.

۲ خرداد ۱۳۹۱ ۱۳:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید