اخبار

با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، نمایشگاه آستان خورشید افتتاح شد

با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، نمایشگاه آستان خورشید افتتاح شد
با حضور جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نمایشگاه خوشنویسی آستان خورشید در نگارخانه رضوان مشهد افتتاح شد.

در حاشیه این افتتاح مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: باید از استعدادهای کودک و نوجوان نیز در این زمینه حمایت کرد.

جعفر مروارید افزود: در شروع هفته خوشنویسی شاهد گشایش این نمایشگاه در نگارخانه رضوان هستیم که دو نکته در این نمایشگاه برای من حائز اهمیت و جالب بود.

وی افزود: یک مورد حضور اساتید شهرستان‌ها بود که نشان از این دارد که اساتید و استعدادهای خوب و برتر در این زمینه در مشهد متمرکز نیستند و ما نیازمند هستیم تا به شهرستان‌ها و به عدالت توزیعی در این زمینه نیز توجه کنیم. این امر نشان می‌دهد که خوشنویسی به عنوان یک هنر، ریشه داشته و در تمامی استان حضور دارد.

مروارید بیان کرد: باید از استعدادهای کودک و نوجوان نیز در این زمینه حمایت کرد. حضور این اساتید میراث و سرچشمه جوشان فرهنگی در این زمینه است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: نکته دوم تنوع مضامین از ادعیه و روایات تا اشعار حکمی مولوی و اشعار عارفانه و عاشقانه حافظ بود که در این نمایشگاه شاهد هستیم. هارمونی بین ترکیب و رنگ نیز از دیگر نکات برجسته این نمایشگاه بود.

وی خاطرنشان کرد: حضور خود اساتید و پیشکسوتان همراه با آثارشان به زیبایی و تجربه بصری که بازدیدکنندگان به دست می‌آورند، افزوده است.

مروارید گفت: این باعث افتخار بوده که خالق یک اثر را در کنار آن اثر ببینیم تا از تجارب خود و پروسه‌ای که به خلق این اثر هنری منجر شده، بگوید. اگر تجربه زیبایی‌شناسی، هنری و عارفانه نیز همراه با این اثر داشته، می‌تواند به عنوان مکمل اثر، ذهن و ضمیر مشهد و خراسانی‌ها را با فضای فرهنگی آشنا کند.

۲۲ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید