اخبار

تجلیل از عکاسان برگزارکننده نمایشگاه جرس در سبزوار

تجلیل از عکاسان برگزارکننده نمایشگاه جرس در سبزوار
در مراسمی، عکاسان برگزار کننده نمایشگاه عکس جرس که به مناسبت مراسم چادر پوشان حسینیه قنادهای سبزوار و به همت انجمن عکس سبزوار برگزار شد تجلیل شدند.

در این مراسم سید علی کوشکی شهردار سبزوار در مراسم تجلیل از عکاسان نمایشگاه عکس گروهی جرس که با حضور سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی سبزوار، اعضای شورا و جمعی از مدیران شهری در محل سالن جلسات شهرداری برگزار شد، با اشاره به قدمت تاریخ و عکاسی در ایران از انجمن عکاسان و عکاسان فعال سبزوار برای برگزاری این نمایشگاه تقدیر کرد.

وی با اشاره به قدمت حسینیه قنادها و چادر تاریخی آن، حادثه آتش سوزی برای این چادر تاریخی را اتفاقی ناگوار خواند و از اقدام قابل تحسین تک تک عکاسان جهت ثبت تصاویر حسینیه و مراسم چادر کشی که در طول سالیان کار آن را بر عهده داشته اند تشکر کرد.

محمود حیطه مسئول انجمن عکاسان سبزوار نیز به نمایندگی از عکاسان و انجمن عکاسان سبزوار ضمن تشکر ازبرگزارکنندگان مراسم تقدیروتجلیل ازعکاسان جهت کمک به هنرمندان و برگزاری نمایشگاه، گفت هنر عکاسی، هنر ثبت وقایع و لحظه ها است.

وی افزود: امروز شاهد آن هستیم که تصاویر ثبت شده از مراسم چادر کشی در سال های قبل امروز پس از آن حادثه ناگوار و با کمک شهرداری سبزوار به عنوان نمایشگاه عکس جرس ماندگار شد.

رضا شجاع سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار نیز با اشاره به اینکه قرار است در فعالیتهای فرهنگی وهنری، فرهنگ سازی جدیدی صورت بگیرد، گفت: نوع کار هر هنرمند به انجمن های مربوطه واگذار می شود تا علاوه بر انجام بهتر کارها با خرد جمعی، بخش خصوصی نیز در امور فرهنگی شهر بیش از پیش دخیل شود.

وی همچنین یادآورشد که بسترسازی برای ورود خیرین فرهنگی و هنری برای ارتقای سطح کمی و کیفی برنامه های فرهنگی سبزوار در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم شورا و شهرداری مانند همیشه همراه ما باشند.

۲۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید