اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: باید نگاه بومی به هنرمندان مشهدی تقویت شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: باید نگاه بومی به هنرمندان مشهدی تقویت شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از تشکیل اتاق فرهنگ و فن آوری در این استان خبر داد و گفت: امیدواریم خروجی این اتاق مشکلات حوزه فرهنگ و هنر را کاهش دهد.

جعفر مروارید در نشست صمیمی با اعضای انجمن عکاسان و انجمن موسیقی خراسان رضوی اظهار کرد: هر تغییر و تحولی به معنای آسیب شناسی گذشته و شروع راه جدید است که اقدامات برنامه ریزی شده گذشته که به سوی پیشرفت و تعالی فرهنگ و هنر ادامه دارد .

وی با تاکید برآموزش و پژوهش در حوزه فرهنگ و هنر گفت: باید بیش از گذشته در بخش آموزش حوزه فرهنگ و هنر گام برداریم تا شاهد هنر فاخر از سوی هنرمندان باشیم.

مروارید با انتقاد به نگاه دولتی به هنر گفت: هر موقع که جامعه فرهنگی و هنری از حیث مالی و اندیشه ای مستقل شد به رشد و تعالی رسید لذا ضروری است هنرمندان در این راستا گام بردارند.

وی با بیان اینکه باید نگاه بومی به هنرمندان مشهدی تقویت شود اظهار داشت: اگر در مشهد جشنواره ای برگزار می شود اولویت با خود هنرمندان مشهد در زمینه داوری است چرا که این شهر از ظرفیت قابل دفاعی برخوردار است .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اذعان داشت: نباید در حوزه هنر سلیقه ای عمل کرد، سعی خواهیم کرد عدالت توزیعی را بین هنرهای مختلف داشته باشیم که این مستلزم آن است که همه هنرمندان همدلانه با انتقادی سازنده که ناظر به تغییر موجود باشد پیش رود.

مروارید با اشاره به تشکیل اتاق فرهنگ و فناوری که به تازگی در وزارت ارشاد شکل گرفته است گفت: با تشکیل این اتاق از هر انجمنی یک نفر به عنوان عضو شرکت می کند و در کنار آن نماینده صنعت و دانشگاه نیز حضور دارد  که خروجی آن بسیاری از مشکلات در حوزه فرهنگ و هنر را کاهش خواهد داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در خصوص طرح"همایش اخلاق رحمانی" که از سوی انجمن عکس مطرح شد گفت: این طرح را به این اداره کل ارائه کنید تا با همکاری دانشگاه و حوزه علمیه آن را عملیانی کنیم.

وی خطاب به رئیس انجمن موسیقی گفت: طرح هایی که در خصوص آموزش و پژوهش دارید را انجام دهید و با برنامه ریزی منسجم از مهاجرت هنرمندان جلوگیری کنید.

مروارید در خصوص کارگروه اجرای صحنه ای موسیقی گفت: با توجه به حضور هنرمندان موسیقی سنتی و مقامی در این استان باید اجراهای موسیقی به سمت اجراهای پژوهشی و مقامی و سنتی پیش رود.

وی تاکید کرد: باید در بخش نظارت دقیق تر گام برداریم هرچقدر این نظارت قوی تر باشد کمتر به هنر ضربه وارد می گردد.

مروارید در پایان تاکید کرد : باید خبرگزاری های تخصصی در حوزه عکس و موسیقی دراستان تشکیل شود تا با اطلاع رسانی های دقیق و درست در راستای شکوفایی و آموزش این هنر گام برداریم.

در ادامه این نشست هنرمندان انجمن موسیقی و عکاسان به بیان مشکلات و پیشنهادات عملیاتی خود پرداختند.

۱۹ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید