اخبار

برگزاری نمایشگاه عکس جرس به مناسبت مراسم چادرپوشان حسینیه قنادهای سبزوار

برگزاری نمایشگاه عکس جرس به مناسبت مراسم چادرپوشان حسینیه قنادهای سبزوار
نمایشگاه عکس آئین چادرپوشان حسینیه قنادهای سبزوار با عنوان 'جرس' با حضور مسئولان شهری در این حسینیه برگزار شد.

دبیر انجمن عکاسان سبزوار با بیان اینکه چادر حسینیه قنادهای سبزوار با قدمت 100 سال ابتدای محرم امسال دچار حریق شد و بطور کامل از بین رفت گفت: این نمایشگاه عکس با هدف بازسازی دوباره چادر مزبور برپا شده است.

محمود حیطه افزود : این آثار نشانگر تلاش چادرپوشان حسینیه قنادهاست که تلاش می شود به وسیله آن این آیین حفظ شود و در خریداری چادر، بازسازی و عملیات عمرانی حسینیه از آثار مزبور استفاده گردد.

وی اظهار داشت : فراخوان این نمایشگاه به پیشنهاد هیات امنای حسینیه قنادها بود که 240 عکس به دبیرخانه ارسال شد و پس از بررسی هیات داوران 40 اثر متعلق به 20 عکاس برگزیده شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر سبزوار نیز با بیان اینکه چادر حسینیه قنادهای سبزوار در آتش سوخت گفت: اجازه نمی دهیم این آیین معنوی و ثبت میراث فرهنگی به فراموشی سپرده شود.

مسعود پسندیده افزود: با همکاری دانشکده معماری دانشگاه حکیم سبزواری، میراث فرهنگی و هیات امنای حسینیه قنادها این مکان بازسازی می شود و روند خرید چادر و تکه دوزی های داخل چادر با سرعت انجام می شود.

وی اظهار امیدواری کرد این آیین محرم سال آینده باشکوهتر از سالیان گذشته برگزار گردد.

یادآوری می شود این نمایشگاه ازتاریخ 8 الی 15 مهرماه در محل حسینیه قنادهای سبزوار واقع درمیدان اسرار –  مدرس 20 از ساعت 17 الی 20 آماده بازدید علاقمندان می باشد.

۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید