اخبار

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی: کیفیت جشنواره های هنری از اهمیت ویژه ای برخوردار است

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی: کیفیت جشنواره های هنری از اهمیت ویژه ای برخوردار است
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: برنامه ها و فعالیتهای هنری را با هم افزایی و تعامل با هنرمندان و سایر دستگاهها اجرا می کنیم.

محمد رضا محمدی با بیان این که همه باید برای اعتلای هنر با هم همکاری کنند افزود: تمرکززدایی از فعالیت های هنری، فعالیت شوراهای نظارت، تسهیل روند صدور مجوزها، توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر، کیفی سازی جشنواره های هنری، توجه به زیرساخت های هنری و توسعه مراکز هنری و... از برنامه های این معاونت است.

وی بهبود کسب و کار و رونق بازارهای هنری را از دیگر برنامه های این معاونت دانست و بیان داشت: طرح گذر فرهنگ و هنر که از طرح های ابتکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است می تواند در بهبود فضای کسب و کار هنری اقدام موثری باشد امیدواریم با ایجاد گذر فرهنگ و هنر در مشهد و شهرستانها در سالی که به نام سال تولید ملی نامگذاری شده است بتوانیم در اشتغال زایی و تبادل فرهنگی و هنری نقش موثری ایفا کنیم.

محمدی با بیان این که کیفیت جشنواره های هنری از اهمیت ویژه ای برخوردار است گفت: سعی خواهیم کرد با توجه به نتایج نظر سنجی جشنواره ها در دوره های گذشته و آسیب شناسی این فعالیتها، جشنواره فیلم فجر و سایر جشنواره های هنری را با کیفیت بالاتری نسبت به سالهای قبل برگزار کنیم.

وی توجه به الکترونیکی کردن مجوزهای هنری را لازمه دولت الکترونیک و تکریم ارباب رجوع دانست و گفت: با الکترونیکی کردن مجوزه ها قطعا روند اخذ مجوز ساختار قانونمندتری خواهد یافت و نیاز به رفت و آمد ارباب رجوع به ساختمان های اداری هم نخواهد بود، ما باید سعی کنیم دغدغه مردم را به حداقل برسانیم.

معاون امور هنری و سینمایی با اشاره به جایگاه هنر استان خراسان افزود: خوشبختانه استان خراسان در همه شاخه های هنری از جمله تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی، خوشنویسی و ... جایگاه قابل قبولی دارد و همیشه هنرمندان این استان در هر جشنواره و رقابت ملی و بین المللی که شرکت کردند حایز رتبه برتر شده اند امیدواریم جایگاه استان را بتوانیم حفظ و ارتقا ببخشیم.

وی بر آموزش در تمامی فعالیتهای این معاونت تاکید کرد و بیان داشت: توسعه هنر نیازمند تقویت بخش آموزش و تربیت نیروهای جدید و مستعد می باشد که سعی خواهیم کرد در برنامه های پیش رو به این مهم توجه ویژه ای داشته باشیم.

معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: آموزش هنر اهمیت بنیادین و اساسی دارد چون تقویت کننده حوزه های هنرهای تجسمی، خوشنوسی، موسیقی و نمایش است و کم توجهی به آموزش، زندگی حرفه ای و اجتماعی عرصه هنر را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی بر کیفی سازی آموزشگاه های آزاد هنری تاکید کرد و گفت: سعی خواهیم کرد صرفا به صدور مجوز آموزشگاه ها آزاد هنری محدود نشویم و به مباحث کیفی مانند سطح کیفی آموزشی، نظارت های مستمر و ... نیز بپردازیم.

۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید