اخبار

نمایش «پری خوانی عشق و سنگ» روی صحنه تاتر نیشابور

نمایش «پری خوانی عشق و سنگ» روی صحنه تاتر نیشابور
همزمان با بزرگداشت هفته دفاع مقدس و ایام محرم نمایش «پری خوانی عشق و سنگ» به نویسندگی چیستا یثربی و کارگردانی بانوی هنرمند نام آشنای تاتر نیشابور "عطیه رشید آبادی" در تالار ادیب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور به روی صحنه رفت.

مسئول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهار کرد: هنر نیشابور در کشور دارای جایگاه و شأن والایی است و هنرمندان با ذوق و خوش قریحه ی تاتر نیشابور با تکیه بر فرهنگ و ادبیات غنی  این دیار توانسته اند آثاری در خور شان و فاخر را تولید و عرضه نمایندکه درخشش داشته است تا گواه این مدعا باشد و نمایش «پری خوانی عشق و سنگ» نیز کاری جدید است که هنرمندان تاتر با همکاری انجمن هنرهای نمایشی نیشابور همزمان با بزرگداشت هفته دفاع مقدس و ایام محرم به روی صحنه تاتر آورده اند.

حمید رضا آتشی  گفت: در نمایش «پری خوانی عشق وسنگ» به نویسندگی چیستا یثربی  و "عطیه رشید آبادی" بانوی هنرمند نام آشنای تاتر نیشابور: مانیا کرمانی، مینا دادگر پور، مهشید کاوه ای، زهره حصاری، رقیه عابدی، زهرا ستوده نیا، نیوشا رجبی، عاطفه شهری، عطیه رشید آبادی و ملیکا حسینی به ایفای نقش پرداخته و هادی موسوی: طراح پوستر، ناصر تفضلی: آهنگساز، امیدفخرایی: اجرای موسیقی، علی گاراژیان: نماهنگ، مژگان سبابه: طراح لباس وگریم و علی خطیب زاده و حدیث علمداربه عنوان نورپرداز  بااین کار همکاری دارند.

وی به داستان این نمایش پرداخت و خاطر نشان کرد: این نمایش  دارای  ملودرام اجتماعی  است که دوران جاهلیت اعراب را در زمان زنده به گور کردن دختران تصویر می کند و این در حالیست که پیامبر رحمت حضرت ختمی مرتبت  محمد (ص) مبعوث واین جاهلیت را از بین می برد.

آتشی در خصوص کارگردان این نمایش یادآورشد: بانوی هنرمند نام آشنای تاتر نیشابور " عطیه رشید آبادی"   دانشجوی کارشناسی بازیگری و کارگردانی دانشگاه شهید باهنر کرمان  وده سال سابقه بازی وکارگردانی نمایش مرگ در می زند  را توسط گروه هنری سایه به روی صحنه برده است.

مسئول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: نمایش «پری خوانی عشق و سنگ»  تا 4 مهر 97  هر روز از ساعت18:30 ویژه عموم علاقمندان به روی صحنه تالار ادیب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور می رود.

۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید