اخبار

ثبت مراسم عزاداری در سبزوار به همت انجمن عکاسان این شهرستان

ثبت مراسم عزاداری در سبزوار به همت انجمن عکاسان این شهرستان
نشست صمیمانه سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار با اعضای انجمن عکاسان این شهرستان در خصوص عکاسی از مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در محل اداره برگزار شد.

در آستانه مراسم عزاداری سرور و سالارشهیدان حضرت اباعبدا... الحسین (ع ) و فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی سبزوار در نشستی صمیمانه با اعضای انجمن عکاسان سبزوار که در محل سالن اجتماعات اداره برگزار گردید، ضمن بیان نقش، اهمیت و وظیفه عکاسان و خبرنگاران درخصوص بازگوئی مراسم عزاداری همشهریان سبزواری در ایام سوگواری وقایع تاسوعا و عاشورای حسینی، از عزیزانی که دراین ایام به تهیه عکس ازمراسم مشغول می شوند خواست ضمن رعایت مقررات و شئون اسلامی درحفظ و حراست ازحرمت اشخاص و اماکن وهمچنین در رعایت حجاب و پوشش اسلامی تمام تلاش خودشان را بنمایند.

یادآوری می شود شهرستان سبزوار در برگزاری مراسم مذهبی و عزاداری و استفاده ازسنت های قدیمی در این مراسم، از جمله سنگ زنی، تعزیه خوانی و ....  یکی از شهرستان های فعال استان و کشور می باشد که اهتمام خبرنگاران و عکاسان درپوشش درست خبری و تصویری این مراسم می تواند جایگاه شهرستان را در میان شهرهای برگزارکننده این مراسم ارتقاء بخشد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۱۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید