اخبار

اجرای تاتر سوگواره «کاروان عشق2» در نیشابور

اجرای تاتر سوگواره «کاروان عشق2» در نیشابور
همزمان با ایام سوگواری حضرت اباعبداله الحسین (ع) و دهه اول محرم نمایش سوگواره «کاروان عشق2 » به نویسندگی و کارگردانی رویا و آتنا بکائیان ویژه بانوان در مجمع انصار الحسین (ع) نیشابور به روی صحنه رفت.

مسئول اجرایی مجمع انصار الحسین (ع) نیشابور اظهار کرد: این نمایش با محوریت اشاعه فرهنگ عاشورایی بوده و به انتقال مفاهیم فرهنگ عاشورایی و اهل بیت عصمت و طهارت  به خصوص در بین خانواده هاکمک می کند که هنرمندان خوش ذوق و با قریحه گروه نمایش بانوان مجمع انصار الحسین (ع) نیشابور توانستند با اجرای نمایش «کاروان عشق 2 » همزمان باایام سوگواری حضرت اباعبداله الحسین (ع)  آن رابه روی صحنه ببرند.

ذبیح اله حاجتمندگفت: نمایش سوگواره «کاروان عشق2» را  رویا و آتنا بکائیان نویسندگی وکارگردانی نموده و در آن بانوان هنرمند تأتر  مجمع انصار الحسین (ع) نیشابور: ریحانه کریمی، فاطمه دلقندی، فاطمه زهرا تقی آبادی، زینب استوار، فاطمه زهراشاکری، عارفه آموزگار، فاطمه ولیعهدی، ساجده حسینی، فاطمه شریعتی، سعیده حسینی، مریم رحیمیان، فاطمه آموزگار، مریم تقی آبادی، هانیه یوسفی، فریده فخری، زهرا شویلیه، زینب حاجی آبادی، رقیه شویلیه، فهیمه شاکری، مهدیه جعفری، حنانه ابوالفضلی، رسا شویلیه، وفا العبادی و یگانه دهنوی به ایفای نقش پرداخته اند و یگانه نجفی بعنوان راوی و گوینده با این نمایش همکاری دارند.

وی خاطرنشان کرد: این نمایش توسط گروه تأتر بانوان مجمع انصار الحسین (ع) نیشابور تولید شده و به روی صحنه رفته است که در سال 1394نیز نمایش سایه‌ای سوگواره «کاروان عشق » توسط این گروه به روی صحنه رفت.

حاجتمند به داستان این نمایش اشاره کرد و گفت: این نمایش با ورود کاروان حضرت ابا عبداله الحسین (ع) به کربلا و حماسه روز عاشورا و رفتن کاروان اسرا از کربلا تا شام ادامه می یابد و این مسیر تاریخی حرکت اهل بیت عصمت و طهارت و مصائب ایشان را با استفاده از جلوه های بصری و مداحی  روایت می کند.

مسئول اجرایی مجمع انصار الحسین (ع) نیشابور تصریح کرد: نمایش  سوگواره «کاروان عشق2 » 20 الی 24 شهریور 97 هرروز از ساعت 30/19 بعد ازظهر  در محل حسینیه مجمع انصار الحسین (ع) نیشابور واقع در خیابان امام خمینی (ره) امام خمینی 15  ویژه عموم بانوان علاقمندان به روی صحنه رفت.

۲۲ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۱۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید