اخبار

برگزاری مراسم افتتاحیه سی و یکمین جشنواره کودک و نوجوان در مشهد

برگزاری مراسم افتتاحیه سی و یکمین جشنواره کودک و نوجوان در مشهد
مراسم افتتاحیه سی و یکمین جشنواره اکران فیلم‌های کودک و نوجوان که از 10 تا 14 شهریور ماه امسال در پردیس سینمایی گلشن مشهد با حضور مسئولین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر پردیس سینمایی گلشن در بیمارستان دکتر شیخ برگزار شد.

در این مراسم که با حضور برگزار‌کنندگان این دوره از جشنواره در دیدار با کودکان بیمار بستری شده در بیمارستان دکتر شیخ همراه بود، مسئولین با اهدای بلیت‌های میهمان به بچه‌ها از آنها دعوت کردند تا از امشب به تماشای فیلم‌های این دوره از جشنواره بنشینند.

در حاشیه این مراسم حجت طباطبایی، رئیس اداره امور سینمایی و سمعی و بصری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: این جشنواره که سی و یکمین دوره آن همزمان با اصفهان در مشهد برگزار می‌شود، با ده فیلم در مشهد اکران خود را از امشب در پردیس سینمایی گلشن آغاز می‌کند.

طباطبایی افزود: این فیلم‌ها در دو بخش اجرا می‌شود. ابتدا در پردیس سینمایی گلشن و سپس در فضای روباز در بوستان‌ها اکران خود را آغاز می‌کند.

وی با بیان اینکه این جشنواره با هماهنگی اداره سینمایی فارابی و سازمان سینمایی وارد مشهد شده است، تأکید کرد: یکی از اهداف سینما نشاط اجتماعی است که در این رویداد متوجه کودکان و نوجوانان است و ما امیدواریم که برگزاری چنین رویدادهایی بتواند با تأثیر سازنده خود موجب شادی و نشاط اجتماعی شود.

طباطبایی خاطرنشان کرد: ما برای شروع هم پیش‌بینی کردیم که به دیدار بچه‌هایی که به لحاظ جسمی کسالت دارند بیاییم و برهمین اساس، امروز در بخش دیالیز بیمارستان دکتر شیخ مشهد به دیدار کودکان رفتیم و از آنها خواستیم تا در جشنواره کودک و نوجوان حضور داشته باشند و از حضورشان در این رویداد مفرح لذت ببرند. در نهایت امیدوارم که همه مردم از این جشنواره استقبال کنند و برگزاکنندگان به اهدافی که از برگزاری این رویداد داشتند، برسند.

در ادامه فرزین جیرانی مدیر پردیس سینمایی گلشن که میزبانی این رویداد در مشهد را بر عهده دارد، گفت: با توجه به اینکه پردیس سینمایی گلشن در برج آرمیتاژ قرار دارد و این برج از ظرفیت‌های فرهنگی و تفریحی بسیاری برخوردار است، لازم دیدیم جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان که البته رویداد بسیار مهمی است را در این پردیس سینمایی داشته باشیم تا بتوانیم موجبات رضایت کودکان و نوجوانانی که به مجموعه وارد می‌شوند را فراهم کنیم.

جیرانی با اشاره به اینکه پردیس گلشن در منطقه‌ای با جمعیت جوان احداث شده و مخاطبان سینما امروز در میان کودکان و نوجوانان بسیارند، افزود: خوشبختانه برای آغاز کار همکاری‌های خوبی با پردیس سینمایی گلشن شده است که از جمله‌ مهم‌ترین آنها می‌توان به مشارکت «شهر مشاغل کودکان» در طبقه سوم تجاری برج اشاره کرد.

وی افزود: همزمان با افتتاح این جشنواره ایستگاه خبری جشنواره در لابی سینما احداث می‌شود و طرحی داریم برای عکس یادگاری با جشنواره که کودکان و نوجوانان در آن می‌توانند با ارسال عکس و فیلم‌های خلاقانه خودشان از سالن و راهروهای سینما و دعوت از دوستان خود برای حضور در جشنواره از جوایزی که در اختتامیه مراسم اهدا می‌شود، بهره‌مند شوند.

گفتنی است در این دوره از جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان فیلم‌های «شازده کوچولو»، «پرنسس طلسم شده»، «اردک لی»، «مرغ‌ فلفلی»، «لکنت»، «سوم شخص غایب»، «آهوی پیشونی سفید2»، «قهرمان کوچک» و «ضربه فنی» از روز شنبه 10 تا چهارشنبه 14شهریور ماه در سالن خیام پردیس سینمایی گلشن اکران می‌شود.

۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۳۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید