اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: تئاتر در مشهد به یک چشمه جوشان تبدیل شده است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: تئاتر در مشهد به یک چشمه جوشان تبدیل شده است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تئاتر به یک چشمه جوشان در مشهد تبدیل شده و خراسان رضوی و مشهد هم از نظر رونق اقتصادی، هم از نظر سطح کارهای ارائه شده و هم از نظر جامعه هنری قطب تئاتر ایران است.

جعفر مروارید در نشست خبری بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی خراسان رضوی افزود: این جشنواره از  11 تا 14 شهریور در این شهر برگزار می شود، 90 اثر به دبیر خانه این جشنواره ارسال شده که 12 اثر به جشنواره راه یافته است.

وی اظهار کرد: 91 اثر هم در بخش نمایشنامه نویسی به این جشنواره ارسال شده است که از این تعداد 2 اثر به عنوان برگزیده در مراسم پایانی جشنواره معرفی می شود.

مروارید گفت: تئاتر هم اکنون به یک چشمه جوشان در مشهد تبدیل شده و خراسان رضوی و مشهد هم از نظر رونق اقتصادی، هم از نظر سطح کارهای ارائه شده و هم از نظر جامعه هنری قطب تئاتر ایران است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: هم اکنون 14 نمایش  به شکل همزمان در سالنهای تئاتر شهر مشهد در حال عرضه است که با اقبال عمومی مواجه شده است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: خراسان رضوی در حوزه تئاتر از غنای جدی برخوردار است و جشنواره تئاتر استانی جای خود را در بین هنرمندان این عرصه باز کرده است و به نوعی این جشنواره بازگوی نمایش‌های تولیدی استان است. امسال فرصت‌های خوبی برای هنرمندان در جهت نمایش آثار خود در جشنواره وجود دارد.

وی ادامه داد: ویژگی‌های بیست ‌و هشتمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی، شامل تعداد بالای ارسال آثار حدود 80 تا صد اثر است و امسال در استان بیش از 300 هنرمند هنرنمایی خواهند کرد.

تحفه‌گر اظهار کرد:  استان خراسان هر ساله دارای بیشترین تعداد نمایش در جشنواره فجر است، سال 95 حدود 8 اثر و سال 96 نیز حدود 10 اثر در جشنواره فجر حضور پیدا کردند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: خراسان، پرمخاطب‌ترین استان کشور در حوزه تئاتر بوده و اکنون حدود 14 الی 15 اثر در مشهد به‌صورت هم‌زمان و قریب به 10 اثر در شهرستان‌ها در حال اجرا است. باتوجه به توانایی‌های خراسان انتظار می‌رود برنامه‌های جشنواره در آن به‌صورت قوی‌تر برگزار شود.

تحفه‌گر خاطرنشان کرد: آغاز امسال با برگزاری جشنواره هنرهای نمایشی «جیگی جیگی» بود و جشنواره نقالی در شهرستان تربت حیدریه ،دوازدهمین جشنواره کودک و نوجوان رضوی و همچنین در ماه‌های محرم و صفر در شهرستان‌ها سوگواری‌های مذهبی و دینی برگزار خواهیم کرد که خود آن به بنای بخش نمایشی ما در استان کمک می کند.

۷ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۱۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید