اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: جشنواره فیلم کودک و نوجوان در مشهد برگزار می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: جشنواره فیلم کودک و نوجوان در مشهد برگزار می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان برای نخستین بار به طور همزمان در مشهد و اصفهان برگزار می شود.

جعفر مروارید در نشست خبری جشنواره فیلم کودک و نوجوان که در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار شد افزود: این جشنواره روزهای دهم تا چهاردهم شهریور ماه جاری در مشهد برگزارخواهد شد.

وی اظهار داشت: هدف از این اقدام ایجاد فضای نشاط اجتماعی و هنری در پردیس سینمایی گلشن مشهد است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: این رویداد با تبلیغات محیطی، حرکت نمادین عروسکها، غرفه های نقاشی و آشنایی با مشاغل همراه خواهد بود و در سینما گلشن هم ستاد خبری آن برگزار می شود.

مروارید افزود: از دیگر بخشهای این رویداد هنری اکران فیلمهای خاطره انگیز سینما برای کودکان و نوجوانان است که با هدف ایجاد انسجام و هویت مشترک بین نسلی انجام می شود.

وی ادامه داد: کارگاهها و نشستهای تخصصی این جشنواره نیز در همین ایام در پردیس سینمایی هویزه مشهد برگزار می شود .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اجرای برنامه جشن با مجری تلویزیون بین بزرگسالان و تیزرهای تبلیغاتی که با کمک صداوسیما صورت می‌پذیرد، به‌همراه نشست‌های تخصصی با حضور فیلم‌سازان داخلی و خارجی از مجموعه برنامه‌های جشنواره در مشهد است.

مروارید یادآورشد: در اختتامیه جشنواره حضور هنرمندان و چهره‌های بومی و محلی را داریم که با مساعدت شهرداری، بنیاد سینمایی فارابی، ستاد برگزاری جشنواره و پردیس سینمایی گلشن اجرایی می‌شود.

وی اظهار کرد: طی پنج روز برگزاری جشنواره در مشهد 10 فیلم اکران می شود که 2 فیلم از این تعداد از کشورهای بلژیک و روسیه است.

افشین تحفه‌گر در ادامه این نشست عنوان کرد: سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان از سال 61 در کشور برگزار شد و در چندین دوره در شهرهای مختلف کشور از جمله 6 دوره در تهران، چهار دوره در همدان، یک دوره در کرمان و بقیه دوره‌ها در اصفهان برگزار شده است.

وی افزود: امسال باتوجه به سیاست‌های بنیاد سینمایی، در تفاهم‌نامه‌ای برگزاری این جشنواره در استان‌های مختلف مطرح و با آن موافقت شد. برای اولین بار در استان‌ها در دو گروه فیلم‌های خارجی و ایرانی به نمایش گذاشته می‌شود.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: حقیقتا جای سینما کودک در کشور ما خالی است و خراسان رضوی به‌صورت ویژه نیاز به بررسی سینما کودک دارد. نگاه ما امسال در استان به‌طور ویژه به بخش سینمایی کودک است و به همین علت حمایت از دو فیلم سینمایی بلند کودک را طی تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد فارابی تصویب کردیم.

۷ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۱۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید