اخبار

نمایش کمدی «مضحکه دربار» روی صحنه نیشابور

نمایش کمدی «مضحکه دربار» روی صحنه نیشابور
همزمان با دهه فرخنده ولایت وبزرگداشت هفته دولت نمایش کمدی «مضحکه دربار» به نویسندگی و کارگردانی هنرمند جوان نیشابوری علیرضا منفردی در تالار ادیب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور به روی صحنه رفت.

مسئول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهارکرد: تاتر نیشابور تاکنون با تکیه بر فرهنگ و ادبیات غنی  توانسته است آثاری در خورشان و فاخر را تولید و عرضه نمایندکه در عرصه اجتماعی درخشش داشته است، تا گواه این مدعا باشد که هنر نیشابور در کشور دارای جایگاه و شأن والایی است و نمایش کمدی «مضحکه دربار» نیز که توسط کروه تاتر افرا تولید شده همزمان با دهه  فرخنده ولایت و بزرگداشت هفته دولت در تالار ادیب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور به روی صحنه رفت.

حمید رضا آتشی گفت: نمایش کمدی «مضحکه دربار»  توسط  علیرضا منفردی هنرمند جوان تئاتر نیشابور با موضوع طنز دوره قاجار نوشته و کارگردانی شده است و در این نمایش بازیگران صاحب نام نیشابوری: سعیدلطف آبادی، هادی سکاکی، نسیم فارسی، داریوش صالح آبادی، جلال گداخته، ابراهیم بلوکی و ندا زردی به ایفای نقش پرداخته اند وفرزانه فرهمند، علیرضا قدیریان، مهدی عمارلو، میترا انسان ،ستاره هروی  والهه رمضانی  به عنوان عوامل اجرایی همکاری دارند.

وی به داستان این نمایش اشاره کرد و یادآورشد: این نمایش کمدی به ماجرای گروهی از عمله طرب می پردازد که برای جشن تاج گذاری به دربار دعوت شده و درگیر مشکلاتی ناخواسته و طنازانه می شوند.

آتشی خاطر نشان کرد:گروه تاتر افرا  تاکنون نمایشهای  مختلفی را به روی صحنه برده است که ازآن جمله نمایش های «شب هزارویکم، طربخانه، دیوقصه ها، مونس، قهوه قجری، عمو هاشم، اشباح و از پنجره های باز برایم آواز بخوان» از آن جمله اند.

مسئول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: نمایش کمدی «مضحکه دربار» تا  9 شهریور 97 از ساعت 19:30عصر در محل تالار ادیب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور ویژه عموم  هنرمندان  و مردم فرهنگ و هنر دوست نیشابوری به روی صحنه رفت.                   

۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید