اخبار

تئاترارزشی«جابر» روی صحنه نیشابور

تئاترارزشی«جابر» روی صحنه نیشابور
تئاتر ارزشی "جـابـر"، روایتی چند اپیزودی از زندگی یک دانشمند هسته ای به نام «جابر» است که درفرهنگسرای وکیلی نیشابور ویژه بانوان به روی صحنه رفت.

مدیر حوزه علمیه الزهرا (س) خواهران نیشابور اظهارکرد:نمایش "جـابـر" یک تئاتر کاملاً مذهبی و تخصصی است که به وسیله "کانون نورالهدی" قم تهیه شده است  و این کانون یک آوانگارد در حوزه تئاتر دارد که بزودی به صورت نظری نیز منتشر خواهد شد.

کهنموی افزود:تئاتر "جـابـر"، روایتی چند اپیزودی از زندگی یک دانشمند هسته ای به نام «جابر» است که در حدود 2 ساعت و با 14 پرسوناژ اصلی به روی صحنه  رفت، جابر دانشجوی بسیجی فعال و پر انگیزه ای که دغدغه ی جهاد دارد؛ هم در عرصه ی علم، هم در حوزه فرهنگ است.

وی خاطرنشان کرد:دغدغه های بلند و راهکارهای مبتکارنه ی دانشمند جوان، نسبت به مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه، و پیگیری مطالبات رهبری در حوزه ی علم و فرهنگ، به وضوح در صحنه ی جلسه با بازرس مشخص می شود.

کهنموی  یادآورشد:جانمایه ی شخصیت جابر، محبوبی ست که بر هر فطرت پاکی اثر می کند؛ در عین آنکه سراسر منطق است و قصه هایش را از مسیر عقل میگذراند، معانی بر جان می نشیند و دل ها را زیر و رو می کند چراکه  جابر، مانند همه شهداست! از همان دوستداشتنی ترین های عالم! از اصحاب کربلایی حسین بن علی علیه السلام در «کل ارض کربلا»!

وی عنوان کرد: تئاتر "جـابـر" با موضوع جهاد علمی فرهنگی نوشته شده و ذیل منویات و دغدغه های مقام معظم رهبری در موضوعات: جهاد علمی، جهاد فرهنگی، سبک زندگی اسلامی، نقش زن در نظام خانواده، تهاجم فرهنگی، زنده نگه داشتن یاد شهادت و مقام شهید و... اکران می شود.

کهنموی تاکیدکرد: تئاتر "جـابـر" توسط  «زهرا فاطمی» نوشته  و کارگردان  شده و اکثر بازیگران آن نیز از طلاب حوزه های علمیه خواهران قم هستندو صرفاً برای بانوان  15 تا 45 ساله اجرا می شود .

مدیر حوزه علمیه الزهرا (س) خواهران نیشابور  تصریح کرد: تئاتر "جـابـر" این بار مهمان نیشابوری هاست   که با اهتمام حوزه علمیه الزهرا (س) خواهران ،فروشگاه محصولات حجاب وعفاف یسری ، دوشنبه 29 مرداد97  در دوسانس 10 صبح و 17 عصر درفرهنگسرای وکیلی نیشابور بلواربعثت چهارراه مدرس به روی صحنه  رفت.

۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید