اخبار

تجلیل از سه پیشکسوت موسیقی در اختتامیه همایش ای ایران

تجلیل از سه پیشکسوت موسیقی در اختتامیه همایش ای ایران
آیین اختتامیه اولین همایش همدلان شعر و موسیقی «ای ایران» شهرستان کاشمر با حضور مردم و مسوولان این شهرستان برگزار شد.

حمید عشقی دبیر اجرایی همایش گفت: این همایش با هدف شناسایی و کشف استعدادهای هنری و افزایش توانمندی های جوانان علاقمند، صیانت، حفظ و معرفی موسیقی ملی و منطقه ترشیز، پیوند عمیق میان مردم و حوزه فرهنگ و هنر و ایجاد شور و نشاط اجتماعی، ایجاد زمینه بروز ظرفیت ها و توانمندی های هنرمندان موسیقی و شعر با موضوعات، ایران، فرهنگ ملی و فولکلور و مقام موسیقی منطقه ترشیز برگزار شد.

وی در خصوص برنامه های جنبی همایش اظهار داشت: برگزاری کارگاه تخصصی شعر و موسیقی، تقدیر از پیشکسوتان موسیقی شهرهای کاشمر، ریوش (استاد لشکری) خلیل آباد (استاد رستمی) و بردسکن (استاد باقری)، یادمان مرحوم کاظم بدخشان از موسیقی دانان منطقه از برنامه های جنبی همایش بود.

این‌ همایش با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر و انجمن شعر و ادب ترشیز برگزار گردید.

در این همایش از سه پیشکسوت عرصه موسیقی استاد حسین نوروزی، رمضانعلی رمضانپور و محسن نجفی با حضور مسولین و تشویق و استقبال بی نظیر تماشاگران تجلیل به عمل آمد و همچنین از تمامی گروه های شرکت کننده تقدیر شد.

همایش در چهار شهر کاشمر، ریوش، خلیل آباد و بردسکن در پنج شب با استقبال بیش از دو هزار نفر مخاطب و حضور هشت گروه برتر موسیقی که با اشعار شاعران شهرستان کاشمر با موضوع ایران آهنگسازی آثار صورت گرفته بود برگزار گردید.

۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۳۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید