اخبار

خوشنویسان نیشابوری آزمون دادند

خوشنویسان نیشابوری آزمون دادند
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیشابور اظهار کرد:129 نفر خوشنویس نیشابوری در آزمون خوشنویسی انجمن خوشنویسان ایران شرکت کردند.

خلیل اله عراقی گفت: آزمون انجمن خوشنویسان ایران در محل مجتمع امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور با حضور سرپرست، مدیر اجرایی و بازرس شعبه انجمن خوشنویسان و نماینده اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور برگزار گردید و 129 نفر از خوشنویسان نیشابوری هنر خویش را در معرض آزمون قرار دادند.

وی افزود: در این آزمون که در 6 سطح خوشنویسی برگزار گردید  که 76 نفر در مقاطع مقدماتی ، متوسط، خوش ، عالی، ممتاز و 53نفردرخط تحریری شرکت نمودند که اوراق امتحانی این هنرمندان جهت تصحیح به تهران ارسال گردیده است که مدارک قبولی ازسوی  انجمن خوشنویسان ایران  صادرخواهدشد.

وی خاطرنشان کرد : هنر خوشنویس در نیشابور دارای قدمت فراوان است و علاقه مردم به خصوص جوانان هنرمند این دیار زبانزد خاص و عام می باشد به طوری که نیشابور پس از مشهد بیشترین  مدرک خوشنویسی را در استانهای خراسان شمالی ، رضوی و جنوبی داراست.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیشابور تصریح کرد : آزمون خط تحریری نیز درسه مقطع مقدماتی، تکمیلی و پیشرفته توسط انجمن خوشنویسان ایران برگزار شد و ما از خانواده ها دعوت می کنیم تا با تشویق فرزندان خویش آنها را به سمت و سوی این هنر مذهبی و ملی سوق دهند .

۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۳۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید