اخبار

معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: در سال جاری پردیس های سینمایی در استان افزایش پیدا می کند

معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: در سال جاری پردیس های سینمایی در استان افزایش پیدا می کند
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با تسلیت درگذشت مرحوم سالار احمدی گفت: استاد سالار احمدی جزو اولین نوایی‌خوانان کشور بودند و جزو کسانی بودند که موسیقی مقامی کشور را در خارج از مرزها معرفی کردند و از دست دادن ایشان ضایعه مهمی برای جامع هنری است.

«افشین تحفه گر» در نشست خبری بیان سیاستها و برنامه های اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار داشت: در جای جای استان خراسان رضوی، حضور و فعالیت پیش کسوتان عرصه های مختلف هنری از جمله موسیقی را می‌بینیم و این مسوولیت ما را در تکریم و بزرگداشت این هنرمندان سنگین تر می کند.

وی افزود: در سالجاری 35 نفر از پیشکسوتان، مشکلات جدی‌تری داشتند که نسبت به رفع آن اقدام شد. همچنین، به نظر می‌رسد که پاسداشت و معرفی این عزیزان به نسل جوان حائز اهمیت است که ارشاد سعی در این مهم دارد.

وی عنوان کرد: در هفته گذشته، بزرگداشتی استاد گزیکی یکی از پیشکسوتان موسیقی مقامی در تایباد برگزار شد که مورد اقبال جامعه جوان منطقه و علاقه‌مندان به موسیقی مقامی جنوب خراسان قرار گرفت. ما تجلیل از هنرمندان این عرصه را در دستور کار خواهیم داشت.

وی افزود:  استان خراسان رضوی، پس از تهران به لحاظ تولید تئاتر سرآمد است و از قدمت بیش از 104 ساله برخوردار است و طبیعتا، تئاتر از حیث فروش و مخاطب نمایش موجود، جزو بالاترین آمارهای کشور محسوب می‌شود که این توقع را بیشتر و مسئولیت مدیران برنامه‌ریز در عرصه تئاتر را بالاتر می‌برد. از طرفی، ما با کمبود فضا مواجه هستیم که البته اقدامات و هماهنگی‌های خوبی با شهرداری و دیگر دستگاه‌ها صورت گرفته که امیدورایم به نتیجه برسد.

وی افزود: افزایش زیرساخت‌های پردیس‌های سینمایی در استان را شاهد هستیم که امسال نیز چند پردیس سینمایی افتتاح خواهد شد. پردیس سینمایی ویلاژتوریست با 10 سالن سینما، پردیس سینمایی ملل با 4 سالن، پونک با 3 سالن و پردیس سینمایی در شهرستان تربت حیدریه با 3 سالن که البته این مجموعه‌ها بعضا یک یا دو سالن را برای تئاتر نیز طراحی خواهند کرد.

۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید