اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: باید از ظرفیت های بین المللی مشهد در جهت توسعه فرهنگی استفاده کنیم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: باید از ظرفیت های بین المللی مشهد در جهت توسعه فرهنگی استفاده کنیم
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه مشهد ظرفیت های بین الملی فراوانی دارد، گفت: باید از ظرفیت های بین المللی مشهد در جهت توسعه دیپلماسی فرهنگی استفاده کنیم.

جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی در نشست خبری امضاء تفاهم نامه همکاری بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، موسسه فرهنگی اکو و بنیاد سینمایی فارابی که در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) برگزار شد، گفت:تفاهم نامه همکاری بین بیناد سینمایی فارابی، موسسه فرهنگی اکو و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با هدف به ثمر رساندن فعالیت های مشهد و خراسان با استفاده از ظرفیت های بین المللی هنرمندان، اصحاب فرهنگ و هنر، دانشگاه فردوسی و مرکز مطالعات اسلامی امضاء شد.

وی با بیان اینکه زیارت یک مفهوم بین المللی، معنوی و تجربه دینی است که در مشهد در حال تحقق است، اظهارداشت:ظرفیت زیارت دست به دست داد تا به سمت جشنواره سینمایی بین ادیان و معناگرا برویم و خوشحالیم با کمک بنیاد سینمایی فارابی بتوانیم تحولی را در سال جاری با توجه به ظرفیت های سینمایی مشهد و به طور خاص در گسترش تهیه فیلم بین ادیان و بهره گیری از قطب های فرهنگی داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: صندوقی برای حمایت از این فعالیت ها پیش بینی شده و امیدواریم بتوانیم مفهوم و ایده شیعه را تبدیل به ایده جهانی کنیم و از زیارت پلی به رویدادهای بین المللی بزنیم.

افشین تحفه گر معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی هم در این نشست گفت:سال گذشته ۲۰ سالن سینما به سالن های استان افزوده شد و تا پایان سال جاری هم ۳۵ سالن در ۵ پردیس در مشهد و شهرستانها افتتاح خواهد شد همچنین سال گذشته ۸ فیلم سینمایی ساخته شد و امسال هم تا کنون ۴ فیلم سینمایی کلید خورده است.

۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید