اخبار

مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری اکو: خراسان می تواند به تبادلات فرهنگی بین اعضای اکو کمک کند

مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری اکو: خراسان می تواند به تبادلات فرهنگی بین اعضای اکو کمک کند
مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری اکو با بیان اینکه خراسان می تواند به تبادلات فرهنگی بین اعضای اکو کمک کند، گفت: سینما یکی از مولفه های دیپلماسی عمومی است.

محمد مهدی مظاهری مدیرعامل موسسه فرهنگی و هنری اکو در نشست خبری امضاء تفاهم نامه همکاری بین اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، موسسه بین الملی اکو و بنیاد سینمایی فارابی که در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) برگزار شد، با بیان اینکه امام رضا(ع) امام فرهنگ و دانش است، گفت:امروز به عنوان یک سازمان بین المللی در خراسان و شرق کشور تفاهم نامه ای سه جانبه با بنیاد سینمایی فارابی و اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی امضاء می شود و ما از ظرفیت استانهای همجوار کشورهای عضو اکو برای اجرایی شدن این تفاهم نامه استفاده می کنیم.

وی سینما را یکی از مولفه های دیپلماسی عمومی دانست و افزود:کشورهای ایران، ترکمنستان و ترکیه از موسسین این اتحادیه جهانی هستند و ۷ کشور افغانستان، ترکمنستان، قرقیزستان، تاجیکستان، قرازستان، آذربایجان و ازبکستان در سالهای بعد به این اتحادیه جهانی افزوده شدند.

مظاهری با تاکید بر اینکه موسسه اکو سازمان اقتصادی بزرگی دارد و دبیرخانه آن در ایران است، ادامه داد:در حوزه فرهنگ، هنر، ادبیات، ورزش، موزه ها، کتابخانه ها به مفهوم عام، محیط زیست، خانواده و کودک در اسانامه اکو وجود دارد.

مدیرعامل موسسه اکو با اشاره به اینکه دیپلماسی فرهنگی و عمومی می تواند در بسیاری از جنبه ها تاثیرگذار باشد، گفت:بسیاری از مسئولان، مفاخر و کسانی که تصدی حوزه های سیاسی کشور را دارند در جلسات غیر رسمی مطرح می کنند که همه وامدار خراسان بزرگ هستند لذا خراسان می تواند به تبادلات فرهنگی بین اعضای اکو کمک کند.

۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید