اخبار

مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی: ظرفیت تولید فرهنگی در مشهد بسیار قابل توجه و ارزشمند است

مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی: ظرفیت تولید فرهنگی در مشهد بسیار قابل توجه و ارزشمند است
مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به اینکه خلق ارزش های جدید در حوزه سینما با تکیه بر کار تیمی محقق می شود، گفت: سینما ابزاری برای توسعه همکاری های بین المللی است.

علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در نشست خبری امضاء تفاهم نامه همکاری بین اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، موسسه بین الملی اکو و بنیاد سینمایی فارابی که در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) برگزار شد با بیان اینکه این تفاهم نامه فرصتی شد تا ظرفیت های سینمایی خراسان و مشهد را بررسی کنیم، گفت: ظرفیت تولید فرهنگی در مشهد بسیار قابل توجه و ارزشمند است و در دیدار با شهردار قول هایی برای استفاده از این ظرفیت داده شد.

وی با اشاره به اینکه مولفه های فرهنگی، تاریخی و دینی مشترک بین کشورهای عضو اکو وجود دارد، اظهار داشت: یکی از دستاوردهای این تفاهم نامه تقویت پیوندهای فرهنگی بین اعضای اکو با تاکید بر سینما است.

تابش ادامه داد: حرکت به سمت جهانی سازی فرهنگ به ویژه در عرصه سینما و وجود مفاهیم مشترک در سینما امروز مرزها را به یکدیگر نزدیک کرده و می تواند زمینه ساز همکاری های ملی باشد همچنین خلق ارزش های جدید در حوزه سینما با تکیه بر کار تیی از دیگر اهداف موسسه اکو است.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با تاکید بر اینکه نباید از جهانی سازی غفلت کنیم، گفت: نظام های ارتباطی جدید به فرایند جهانی شدن سرعت داده و امیدواریم با همکاری کشورهای عضو اکو و نقش خراسان و ظرفیت های موجود در شرق کشور بتوانیم پتانسیل کشورهای عضو اکو را زنده کنیم و با ابزار سینما همکاری ها را توسعه جهانی بدهیم.

۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید