اخبار

امضای تفاهم نامه مشترک همکاری سینمایی و سمعی بصری

امضای تفاهم نامه مشترک همکاری سینمایی و سمعی بصری
تفاهم نامه همکاری مشترک سینمایی، سمعی و بصری بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،بنیاد سینمایی فارابی موسسه فرهنگی اکو در مشهد امضا شد .

در نشست خبری با حضور جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و محمد مهدی مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو تفاهم نامه همکاری همکاری مشترک سینمایی، سمعی و بصری در دفتر معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی امضا شد.

در این نشست افشین تحفه گر معاون سینمایی هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه امضای این تفاهم نامه آغاز یک حرکت است که با پیگیری و مطالبه اهالی سینما محقق می شود .

وی ادامه داد: توانمندی هایی که در استان خراسان رضوی وجود داشت مدیران  کشوری را برآن داشت که مرکزی را برای این منظور تاسیس نمایند که در شرق کشور هیج جا بهتر از مشهد نبود چرا هم از حیث جغرافیایی مرز مشترک وسیعی با کشورها عضو اکو دارند وهم خراسان بزرگ پیوندهای تاریخی و فرهنگی را با آنها داراست .

تحفه گر ادامه داد:دفتر همکاری که بدین منظور براساس تفاهم نامه بازگشایی شده است، پاتوقی برای همه فعالیت های فرهنگی و هنری در شرق کشور است.

وی بابیان اینکه این استان ظرفیت لازم و زیرساخت مورد نیاز را برای آغاز فعالیت های مشترک دارد افزود: استان خراسان رضوی بالاترین پردیس های سینمایی و نیز بیشترین تولید فیلم سینمایی را به خود اختصاص داده و از طرف دیگر حضور بزرگان سینمایی کشور از اهالی خراسان رضوی است که این نمونه ای از توانمندی های این استان است .

معاون سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی درپایان افزود: درسال جاری 4فیلم سینمایی در این استان کلید خورده است که امیدواریم تا پایان سال این تعدادافزایش یابد .

در ادامه این مراسم دفتر همکاری همکاری همکاری مشترک سینمایی، سمعی و بصری با حضور مسئولین و هنرمندان و سینماگران استان بازگشایی شد.

۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۱۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید