اخبار

پیشکسوت عرصه نمایش های آیینی سبزوار درگذشت

پیشکسوت عرصه نمایش های آیینی سبزوار درگذشت
استاد حاج محمد علی گودآسیایی هنرمند، ذاکر و پیشکسوت عرصه نمایش های آئینی و استاد مسلّم هنر شبیه خوانی کشور در بیمارستان حشمتیه سبزوار و بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت.

استاد گود آسیایی عناوین متعددی را در طول مدت بیش از 50 سال فعالیت هنری خود در جشنواره های ملی و بین المللی در کسوت بازیگری، کارگردانی، نویسندگی، شبیه گردانی اخذ نموده بودند که از جمله آن می توان به جشنواره های بین المللی فجر، امام رضا (ع) و فستیوال بین المللی کشور یونان اشاره نمود.

افشین تحفه گر معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی طی پیامی درگذشت این هنرمند پیشکسوت را تسلیت گفت. در متن تسلیت معاون هنری ارشاد خراسان رضوی آمده است: پیشکسوت نمایش های ایینی و مذهبی سبزوار استاد حاج محمد علی  گود اسیایی  دیده از جهان فروبست. قلبی که بیش از نیم قرن به عشق اهل بیت عصمت و طهارت صحنه ساز حماسه ی کربلا بود  در بیمارستان حشمتیه سبزوار از تپش افتاد تا این  بار برادرانش. نه در نقش. نسخه ی خویش خوانند و بر فراق برادر ناله کنند.

پیوند نسخ تعزیه با نمایش; خلاقیت در طرح و ایده حرکت و قصه پردازی وایجاد جذابیت نمایشی با تکیه بر اصول تعزیه از ویژگی های بارز این پیرغلام اباعبدالله  بود اودر جشنواره های بین الملی اما م رضاع.  فجر و... خوش می درخشید و افتخاراتی را برای  جامعه ی هنری. استان به ارمغان می اورد

معاونت هنری و سینمایی استان این هجرت خاک بر افلاک  را به جامعه ی هنرمندان  نمایشی استان مردم شریف سبزوار و  روستای گود اسیا تسلیت عرض می نماید امید که مورد  شفاعت مولایش  ابی عبدالله الحسین (ع ) قرار گیرد.

۸ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۳۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید