اخبار

برترین‌های جشنواره موسیقی «آوای ارادت» تقدیر شدند

برترین‌های جشنواره موسیقی «آوای ارادت» تقدیر شدند
آیین اختتامیه نخستین جشنواره موسیقی مقامی "آوای ارادت "با حضور هنرمندان، مسوولین و‌ قشرهای مختلف مردم در تالار جامی تربت جام برگزار شد و برترین‌های این جشنواره معرفی شدند.

در این محفل هنری پس از اجرای چند برنامه هنری توسط گروه‌های هنری شرکت کننده در جشنواره محمودرضا برازش مدیرعامل بنیاد امام رضا(ع) گفت:  بنیادبین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) از برنامه‌های فرهنگی و هنری که در راستای ارادت به پیامبر رحمت و امامان معصوم باشد، حمایت می‌کند.

در ادامه مراسم حسین حیدر بیگی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام با قدردانی از گروه‌های هنری که  از شهرستان‌های شرق خراسان در جشنواره موسیقی مقامی آوای ارادت شرکت کردند گفت:هنرمندان این خطه جایگاه ویژه‌ای در استان دارند و رتبه‌های اول و دوم را به خود اختصاص داده‌اند.

وی تصریح کرد:شهرستان تربت جام به لحاظ جایگاه هنری و زیر ساخت‌ها ی فرهنگی و هنری   بسیار ضعیف  است و ما شرمنده هنرمندان هستیم. 

مرتضی حمیدی فرماندارتربت جام‌ با قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری نخستین جشنواره موسیقی آوای ارادت و هنرمندان گفت:موسیقی مقامی یادگارجلوه‌های زیبای فرهنگ و هنر مشرق زمین  و زبان احساس اقوام ایرانی  و المان فرهنگی و حافظ هویت ملت ایران است.

 در این مراسم مراد علی سالار احمدی پیش‌ کسوت موسیقی مقامی در وصف ارادت به امام رضا(ع) به اجرای برنامه پرداخت و فرماندار نشان درجه یک هنری را به این هنرمند خطه خراسان اهدا کرد. 

در پایان مراسم با رای هیئت داوران گروه‌‌های ژنده پیل، عندلیبیان و آیین جام به سرپرستی احمد شامی، مصطفی رجب زاده و سراج الدین حبیبی و در بخش تک خوانی امید رحمانی، عباس عظیمی وعصمت نجاتی مقام اول تا سوم را به دست آوردند و از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع)لوح سپاس و‌هدایایی نفیس به برترین‌های جشنواره تقدیم شد.

گفتنی است در این جشنواره گروه‌های فردای جام دو، پنجه نوازان و سرو خراسان ضمن کسب امتیازات بالا با توجه به این که در برگزاری جشنواره در بخش اجرایی نقش مهمی داشتند در اقدامی جالب به نفع گروه‌ها ی دیگر از بخش رقابتی انصراف دادند که موجب خوشحالی و قدردانی دیگر گروه‌های شرکت کننده شد.

۸ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید