اخبار

رقابت 25 گروه از هنرمندان در جشنواره آوای ارادت

رقابت 25 گروه از هنرمندان در جشنواره آوای ارادت
رقابت 25 گروه از هنرمندان شرق خراسان رضوی در نخستین جشنواره آوای ارادت از ویژه برنامه های شانزدهمین جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) در تربت جام آغاز شد.

همزمان با ایام ولادت حضرت رضا(ع) و دهه کرامت مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره «آوای ارادت» از ویژه برنامه های شانزدهمین جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا(ع) باحضور فرماندار ،جمعی از مدیران اجرایی ، هنرمندان شهرستان های شرق خراسان رضوی و قشرهای مختلف مردم در تالار ارشاد اسلامی شهرستان با شکوه خاصی برگزار شد.

 دراین جشنواره ۲۵گروه ازهنرمندان شهرستان های شرق خراسان رضوی به صورت گروهی و تک نوازی شرکت کرده اند که به مدت دو روزبه اجرای برنامه می پردازند و با رای داوران گروه هاو‌نفرات برتر جشنواره معرفی می شوند.

در مراسم افتتاحیه جشنواره حسین حیدر بیگی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام گفت: جشنواره موسیقی مقامی آوای ارادات در ادامه جشنواره رضوی برگزار می شود که هنرمندان طی دوروز به رقابت می پردازند.

دبیر برگزاری این جشنواره گفت: جشنواره موسیقی مقامی در دو بخش رقابتی و آغاز نخستین جشنواره موسیقی مقامی ارادت در تربت جامجنبی با حضور تک خوان‌ها و گروه‌های موسیقی مقامی از شهرستان‌های جنوب و شرق خراسان رضوی در روزهای ۵ و ۶ مرداد در تربت جام برگزار می‌شود.

وی گفت: در حاشیه این جشنواره اجرا‌های جنبی در مراکز بخش‌های شهرستان تربت جام مانند شهر‌های سمیع آباد، نیل شهر و صالح آباد اجرا می شود تا هنرمندان موسیقی مقامی در وصف و مدح امام مهربانی اجرا‌هایی برای مردم این شهر‌ها داشته باشند.

۶ مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۱۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید