اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: نقادی جزو ذات رسانه و بسیج است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: نقادی جزو ذات رسانه و بسیج است
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: بسیج یک هویت اجتماعی است که نقادی جزو ذات آن است.

جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی در دیدار با اعضا بسیح رسانه استان خراسان رضوی اظهار کرد: بسیح رسانه با بسیج اصناف، ادارات، دانشگاه و... متفاوت است وانتظار از آن نیز دارای تفاوتهای دیگراست.

وی ادامه داد:امروز در عرصه رسانه شبکه های اجتماعی و رسانه های مجازی با یک جمله گفتمان جامعه را در دست می گیرند و آینده ای را ترسیم میکنند بنابراین ضروری است بسیج رسانه در این راستا گام بردارد .

وی ادامه داد:بسیج رسانه نباید تنها یک تریبون رسمی باشد بلکه باید در بطن توده ها نفوذ کند و نسبت به جهت دادن افکار اقدام نماید.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی بیان کرد:باید بسیج رسانه با جریان جدید و بروز تفکر جوان همراه باشد و با روشها متنوع در قلبها نفوذ کند.

وی با بیان اینکه ما در دوران جنگ نرم هستیم گفت: بسیج رسانه برای گسترش آرمان های انقلاب از روش های نوین استفاده کند.

وی در ادامه افزود:باید تلاش کنید در قلب توده ها و بطن مردم کماکان حیات خود را ادامه دهید و در فضای بطن جامعه رسوخ و برنامه خود را دنبال کنید و از نگاه ملی به بین المللی برسید.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی در پایان افزود: در سایه ولایت فقیه از حقوق جامعه دفاع کنید و در چشم انداز خود ارتباط با جهان غرب را ترسیم نمایید.

در ادامه این دیدار عباس محمدیان رییس بسیج رسانه خراسان رضوی نیز  به اهمیت دوری رسانه‌ها از سیاست زدگی و برخوردهای حزبی اشاره و اظهار کرد: نباید به جریان رسانه نگاهی حزبی داشت زیرا رسالت اصلی و قطعی خود که صداقت در انتقال اخبار است را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

وی با تأکید بر این‌که باید از همه ظرفیت‌ها برای به‌کارگیری متخصصین در رسانه‌ها بهره جست، یادآور شد: امیدواریم با حضورو حمایتهای جنابعالی در این کرسی،دیگر هیچ فعال رسانه ای بیکاری در استان نداشته باشیم.

رییس بسیج رسانه خراسان رضوی به اقدامات تعاملی این سازمان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: فعالیت‌های زیادی برای تعامل، همدلی و هم‌زبانی بین اصحاب رسانه انجام شد که تا حدی نیز محقق شده است.

وی با بیان این‌که سازمان بسیج رسانه علاوه بر دنبال کردن حفظ انسجام رسانه‌ای در استان، مأموریت‌های دیگری را نیز پیگیری می‌کند، افزودامسال سومین جشنواره ابوذر را در استان برنامه ریزی کرده ایم که فراخوان آن منتشر و در روز گذشته پوستر آن رونمایی شد.

رییس بسیج رسانه خراسان رضوی اضافه کرد: پاسخگویی در بین بسیاری از مسؤولان جایی ندارد درحالی‌که این امر باید به رویه‌ای معمول تبدیل شود، رسانه باید سؤال کند و مسؤول مورد سؤال قرار گیرد و پاسخگو باشد.

وی در پایان افزود:بسیج رسانه در استان 10کانون و 546 عضو فعال رسانه ای دارد.

۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۹
وابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید