اخبار

تاکید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بر ترویج فرهنگ دینی و رضوی در حوزه بین الملل

تاکید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بر ترویج فرهنگ دینی و رضوی در حوزه بین الملل
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی در دیدار با مدیر مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی بر ترویج فرهنگ دینی و رضوی در حوزه بین اللمل تاکید کرد.

جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در دیدار با حجت الاسلام و‌المسلمین محمد علی موحدی مدیر مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی اظهار کرد: این اداره کل با همکاری آستان قدس رضوی طرحی رادر حوزه  ترویج فرهنگ دینی و رضوی در حوزه بین اللمل آماده خواهد کرد.

وی ادامه داد:این اداره کل برنامه های فرهنگی و هنری که در حوزه بین الملل میزبان است را احصا و با همکاری آستان قدس در تقویم رویدادهای بین المللی قرار خواهد داد.

مروارید بر تشکیل کارگروه تخصصی در این خصوص تاکید کرد وافزود:باید تلاش کنیم در جهت توسعه بین المللی گام برداریم و با بهره گیری از زبان هنر این ارتباط را تداوم بخشیم .

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود:باید با برقراری کانال ارتباطی در یک تقویم زمانی برنامه ریزی مناسبی انجام شود تا هم هنرمندان بافضای بین الملل و نیاز آن آشنا شوندو هم این حوزه از ظرفیت های ما آگاه شوند.

وی در پایان سخنان خود مشهد را یک کلانشهر مذهبی زیارتی با زیرساخت های شهری و رفت وآمدهای بین المللی خواند وافزود: باید تلاش کنیم بسته فرهنگی وهنری را اعم از نشست، بازدید از گالری، حضور در سینماها و....دیگر ظرفیت های فرهنگ وهنر برای میهمانان خارجی فراهم کنیم.

در ادامه این نشست حجت الاسلام و‌المسلمین محمد علی موحدی مدیر مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی ضمن اعلام آمادگی همکاری با اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی گفت : طرح ها و الگو های متعددی رادر سطح شهر مشهد داریم که میتوانیم با یکدیگر آن را اجرا نماییم.

وی با تاکید برآنکه برای رسیدن به طرح مشهد بزرگترین کلان شهر مذهبی جهان گفت :برای رسیدن به این جایگاه ما نیازمند اقتدار و اقنا در برنامه ها هستیم به طوری که درمسئله اقتدار ،همه دستگاه ها در امر قانون گذاری زمینه را برای ایجاد کلان شهر ایجاد کنند و در مسئله اقنا،نیز همه دستگاه های فرهنگی وهنری با استفاده از ظرفیت های خود الگوهای اقنا را مطرح و جلو ببرد.

دراین جلسه سید جواد جعفری و یوسف امینی معاون فرهنگی و مطبوعاتی این اداره کل حضور داشتند.

،

۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۱۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید