اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: ١٤ راهبرد شاخص دهه کرامت تدوین شده است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: ١٤ راهبرد شاخص دهه کرامت تدوین شده است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: کتابچه راهبردی اجرایی دهه کرامت استان خراسان رضوی مشتمل بر تدوین 14 راهبرد شاخص دهه کرامت 1397 استان خراسان رضوی تهیه و تدوین شده است.

جعفرمروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در جلسه شورای هماهنگی و برنامه ریزی جشن های دهه کرامت استان اظهار کرد: فعالیت های دهه کرامت در قالب شورای هماهنگی و برنامه ریزی جشن های مردمی دهه کرامت کشور با محوریت دبیرخانه ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد از سال 1387با  همکاری دستگاه های مختلف مذهبی، فرهنگی آغاز شده است.

وی ادامه داد: نظر به ضرورت همگرایی  و هم افزایی هرچه بیشتر دستگاه ها و نیز سامان بخشی و سازماندهی بیش از پیش جریانات خودجوش مردمی در بزرگداشت این ایام؛ در سال 1397 دبیرخانه دائمی شورای هماهنگی و برنامه ریزی دهه کرامت استان نسبت به تهیه و تدوین کتابچه راهبردیاجرایی دهه کرامت خراسان رضوی اقدام کرد.

وی با اشاره به اهم اقدامات دبیرخانه دائمی شورای هماهنگی و برنامه ریزی دهه کرامت استان خراسان رضوی در سال جاری گفت: کتابچه راهبردی  اجرایی دهه کرامت  استان خراسان رضوی مشتمل بر  تدوین 14 راهبرد شاخص دهه کرامت 1397 استان خراسان رضوی تهیه و تدوین شده است.

وی ادامه داد: چارت و تشکیلات دهه کرامت متشکل از شورای راهبردی،شورای هماهنگی و برنامه ریزی دهه کرامت، هشت کمیته ویژه و دبیرخانه دائمی است.

مروارید افزود:برگزاری  جلسات در سطوح  ستاد، طراحی پوستر  واحد دهه کرامت استان  با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا (ع)، تولید نماهنگ با عنوان کرامت ویژه دهه کرامت استان  از برنامه های یاد شده است.

در این جلسه جانشین رئیس شورای هماهنگی و برنامه ریزی جشن های دهه کرامت خراسان رضوی گفت: شعار محوری برنامه های امسال جشن های دهه کرامت " خدمت کریمانه" است.

سید حمید موسوی افزود: دبیرخانه جشن ها دائر و هشت کمیته ذیل شورا فعال شده است که هر یک ماموریت مشخصی را دنبال می کنند

وی اظهار داشت: علاوه بر برنامه های معمول هرساله، با استفاده از ظرفیت نخبگان نوآوری در اقدامات و فعالیت ها دیده می شود و رویکرد مردمی آن نیز حفظ شده است

 مدیرکل هماهنگی امور فرهنگی زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: علاوه بر برگزاری جلسه ستاد ملی با حضور استاندار خراسان رضوی؛ دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه مشهد مقدس و همچنین تولیت آستان قدس رضوی انجام خواهد شد.  

وی تصریح کرد: ضروری است با انسجام و هماهنگی بیشتر جلسات به صورت مستمر تشکیل شود و برنامه ها و فعالیت ها برای گزارش به استاندار به دبیرخانه استان اعلام گردد.

افزایش کیفیت برنامه ها، فعالیت در حوزه فضای مجازی و پررنگ تر شدن حضور مردم در فعالیت ها از دیگر موارد مورد تاکید مدیر کل هماهنگی امور زائرین خراسان رضوی بود

در ادامه این جلسه اعضا به بیان نظرات و برنامه های خود پرداختند.

۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ۲۲:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید