اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:آثار هنری تاثیرگذارترین ابزار برای مقابله با تهاجم فرهنگی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:آثار هنری تاثیرگذارترین ابزار برای مقابله با تهاجم فرهنگی است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: آثار هنری یکی از کارآمدترین و تاثیرگذارترین ابزار برای مقابله با تهاجم فرهنگی است.

جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در دیدار با رییس نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی استان اظهار کرد: آثاری که با هنر و دین آغشته می‌شود اثرپذیری بیشتری دارد و هنرمندان این عرصه می توانند با اثر خود فرهنگ ایرانی و اسلامی را به دنیا معرفی نمایند.

وی ادامه داد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی می تواند با نگاه هم افزایی خود کانال ارتباط بین جامعه هنرمندان با خارج از مرزها باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: تعمیق و نشر ارزش¬های انقلاب اسلامی، سیاستگزاری برای رشد و اعتلای فرهنگ و هنر ایران و اسلام به عنوان عناصر هویت ملی و نیز ارتباط اصحاب فرهنگ و هنر با خارج از کشور از اهداف مشترکی است که ما در راستای آن تلاش می کنیم .

وی خطاب به رئیس سازمان فرهنگ و ازتباطات استان خراسان رضوی گفت: در برنامه ریزی های فرهنگی برای حوزه خارج از کشور از ظرفیت های فرهنگی، هنری و قرآنی اصحاب فرهنگ و هنر این استان استفاده شود تا هنرمندان خارج از کشور با هنرمندان این خطه آشنا شوند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: برقرای ارتباطات دوسویه منجر به گسترش و توسعه فرهنگ ایرانی و اسلامی و نیز سبک زندگی ایرانی خواهد شد.

در ادامه این دیدار محمد اورعی کریمی رییس نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی ضمن ارائه گزارشی از ساختار و راهبردهای این دستگاه گفت: این سازمان به عنوان مرجعی قانونی برای فعالیت های فرهنگی در خارج از کشور است که برنامه ریزی هایی در سطح کلان و استان به صورت مداوم و پیوسته انجام می شود.

وی مشهد را قطب قرآنی کشور و جهان اسلام خواند و ادامه داد: خراسان رضوی نقش مهمی در حوزه قرآن و عترت ایفا می کند با همکاری بنیاد بین المللی قرآن این سازمان می تواند اقدامات موثری در حوزه قرائت، تفسیر قرآن، حفظ قرآن و ترجمه با همکاری دو دستگاه برگزار شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته فعالیت های خوبی را با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته ایم که از آن میان می توان به اعزام 35 هنرمند به خارج از کشور را بیان کرد.

کریمی اورعی در ادامه بر تکمیل بانک اطلاعات هنرمندان و نخبگان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد.

وی در پایان سخنان خود از برگزاری هفته های فرهنگی خراسان در خارج از کشور خبرداد وافزود: این هفته های فرهنگی به همت هنرمندان و نخبگان استانی محقق خواهد شد .

در این دیدار توجه ویژه به برنامه های فرهنگی و هنری در خصوص بزرگداشت روز ملی فردوسی و پاسداشت زبان پارسی، حمایت و حضور سازمان فرهنگ و ارتباطات در نمایشگاه کتاب مشهد و قرآن، برگزاری هفته های فرهنگی استان در خارج از کشور، گرامی داشت مفاخر فرهنگی مشترک با کشور های همسایه،سهولت در حضور ناشران در نمایشگاه های بین المللی کتاب و نشر، برگزاری نشست های مشترک هنری از موضوعاتی بود که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید