اخبار

آمادگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برای همکاری با آستان قدس رضوی

آمادگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برای همکاری با آستان قدس رضوی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از اعلام آمادگی برای همکاری با آستان قدس رضوی در راستای توسعه فرهنگی استان خبر داد.

جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین حجت گنابادی نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی اظهار کرد: دغدغه های مشترک فرهنگی در بین دو دستگاه مشترک است که ما می توانیم با همفکری و به کارگیری امکانات این مسائل را حل کنیم.

وی با بیان اینکه ضروری است در مسئله تکریم زائر و گردشگر دینی، بسته آموزشی را تبیین کنیم گفت: در این بسته آموزشی فرهنگ میزبانی را در ابعاد و اشکال گوناگون برای گروه های سنی مختلف تعریف کنیم .

مروارید با تاکید بر حمایت از تاتر و سینمای دینی افزود: باید در راستای توسعه تاتر دینی و سینمای دینی سرمایه گذاری انجام دهیم و به سراغ متون دینی مناسب رویم و آن را آموزش و سپس اجرا نماییم. این اداره کل، آستان قدس رضوی و حوزه هنری ساختاری را در این خصوص تعریف کنند و با برنامه ریزی طرحی را اجرا نماییم .

وی با اشاره به "طرح زیارت اولی هنرمندان "گفت: بسیاری از هنرمندان تاکنون به زیارت حضرت رضا(ع) مشرف نشده اند که با اجرای این طرح محقق می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود:در خصوص موضوع سبک زندگی ایرانی اسلامی باید اقدامات بیشتری انجام شود همچنین با برگزاری جشنواره های هنری ترویج کالاهای هنری که توسط هنرمندان آماده می شود از اقتصاد هنر حمایت کنیم.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام و المسلمین حجت گنابادی نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با بیان اینکه امکانات و ظرفیت های بسیار عظیمی در حوزه فرهنگ در استان وجود دارد گفت: با مدیریت مناسب و کارآمد باید از این ظرفیت های مشترک بهره گیریم.

وی با اشاره ظرفیت استان خراسان رضوی بویژه مشهد در عرصه قرآن گفت: این استان در موضوع حفظ، قرائت، تفسیر و ترجمه و همچنین چاپ قرآن کریم دارای توانمندی هایی است که باید به آن توجه ویژه ای شود و ظرفیت های قرآنی صادر شود.

وی ادامه داد: آستان قدس رضوی در تابستان نمایشگاه قرآنی را برای خیل مشتاقان حضرت رضا(ع) برگزار می کند که اگر این اداره کل آمادگی داشته باشد می تواند دراین نمایشگاه حضور یابد.

حجت الاسلام و المسلمین حجت گنابادی نژاد در این دیدار درخصوص «فرهنگ مجاوری و زائر پذیری»،سوغات زائر،طرح زیارت به بیان فعالیت های آستان قدس اشاره کرد.

در این نشست مصوب شد کارگروه ویژه ای با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی  و رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی و معاونین تشکیل شود.

 

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید