اخبار

معاون فرهنگی ارشاد خراسان رضوی: آثار و فعالیتهای استاد سبزواری باید به نسل جوان معرفی شود

معاون فرهنگی ارشاد خراسان رضوی: آثار و فعالیتهای استاد سبزواری باید به نسل جوان معرفی شود
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: استاد سبزواری شاعر انقلابی و خالق سرودهای انقلابی بودند و در روند شکل‌گیری انقلاب اسلامی نقش مهمی داشته است.

یوسف امینی در دومین سالگرد پدر شعر انقلاب که با حضور جمعی از مردم و اهالی فرهنگ و هنر در محل آرامگاه استاد حمید سبزواری برگزار شد افزود: طبق اعلام کارشناسان فرهنگی استان جای روز شعر انقلاب اسلامی در تقویم رسمی کشور خالی است. شخصیتی مانند استاد سبزواری در خصوص فعالیت‌های انقلابی حوزه شعر وجود ندارد .

امینی بیان کرد: فرآیند نامگذاری مناسبت‌های فرهنگی در تقویم رسمی کشور طولانی است و از سوی شورای فرهنگ عمومی استان پیشنهاد شده است و امیدواریم در شورای عالی انقلاب فرهنگی به زودی مصوب شود.

وی ادامه داد: استاد سبزواری شاعر انقلابی و خالق سرودهای انقلابی بودند و در روند شکل‌گیری انقلاب اسلامی نقش مهمی داشته است.

امینی اظهار داشت: آثار و فعالیت‌های انقلابی استاد سبزواری باید به نسل‌های جوان جامعه معرفی شود و در قالب ساختار مشخص باید این موضوع اجرایی شود و ما پیگیر تشکیل بنیاد بین المللی استاد سبزواری هستیم و پیش نویس این بیناد تدوین شده است.

در ادامه این مراسم افشین علاء از شاعران کشور گفت: استاد حمید سبزواری اشراف کامل به قله‌های شعر و ادب فارسی داشته است و به هیچ عنوان برای رفع تکلیف برای انقلاب شعر نگفته است بلکه برای حمایت از انقلاب شعر سروده است.

افشین علاء گفت: زادگاه استاد سبزواری باید به مرکز شعر انقلاب اسلامی تبدیل شود و شاگردانی در مسیر مکتب پدر شعر انقلاب تربیت شوند.

محسن ممتحنی فرزنده استاد حمید سبزواری با اشاره به آغاز عملیات بهسازی و مرمت منزل قدیمی استاد سبزواری، افزود: امیدواریم هرچه سریعتر این عملیات به اتمام برسد تا آثار بزرگان شهرستان سبزوار در این مکان برای بازدید علاقه‌مندان به نمایش دربیاید.

برنامه‌های دومین سالگرد پدر شهر انقلاب در قالب شعر شب، نشست تخصصی شعر انقلاب و برنامه مردمی گرامیداشت استاد سبزواری با حضور شاعران برجسته کشوری در سبزوار برگزار شد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید