اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی : قرآن نماد وحدت جامعه اسلامی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی : قرآن نماد وحدت جامعه اسلامی است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: قرآن نماد وحدت جامعه اسلامی است و در شهرستان تایباد این وحدت مشخص است.

جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی در اولین دیدار صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان تایباد اظهار کرد: ما در ماه مبارک رمضان هستیم ماهی که در آن نزول قرآن انجام شد و قرآنی که نماد وحدت جامعه اسلامی است و ما این وحدت را در تایباد مشاهده می کنیم .

وی تصریح کرد: امیدوارم جامعه اهل فرهنگ و هنر جامعه ای باشند که به وحدت جامعه اسلام و مسلمانان مدد بیشتری برسانند.

وی با بیان اینکه دغدغه های فرهنگی مشترکی بین ایران و افغانستان وجود دارد افزود: باید نگاه و توجه به این شهرستان تقویت شود چرا که این خطه در همجواری کشور افغانستان قرار دارد و این کشور دغدغه های مشترکی را در زمینه شعر و ادبیات، فلسفه و هنر با ایران دارد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه شهرستان تایباد نماد شهر تکثر فرهنگی را دارد افزود: ما این شهرستان را با قرآن که نشانه وحدت است می شناسیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم سال 97 سال خوبی را درعرصه فرهنگی و هنری این شهرستان داشته باشیم اظهارکرد: امیدوارم با همت همه ی هنرمندان و ادیبان این شهرستان بتوانیم تمامی دغدغه های مسئولین انجمن ها را پاسخ دهیم ، ما نیز در اداره کل نگاه ویژه ای را به این شهرستان خواهیم داشت. 

در ادامه این نشست افشین تحفه گر معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: هنر موسیقی مقامی در این شهر زنده است به طوری که ما می توانیم  این شهر را پایتخت این هنر بخوانیم.

وی با تاکید بر آنکه در این شهرستان استعداد های خوبی در زمینه هنر وجود دارد گفت: گروه های نمایشی این شهرستان هر چه سریعتر نسبت به ثبت گروه اقدام نمایند تا بتوانند از حمایت های لازم برخوردار شوند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: برگزاری پاتوق فیلم در این شهرستان را توسط انجمن سینمای جوان پیگیری خواهیم کرد.

در ادامه این جلسه یوسف امینی معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: بستر رشد هنر آرامش است اگر بخواهیم این هنر توسعه یابد باید در شرایط گفتگو و آرامش قرار گیریم که این جلسه پیش زمینه ای برای این موضوع است.

وی ادامه داد: در سال 97 از چاپ دو مجموعه آثاردر حوزه شعر شعرای و آثار ادبیات داستانی با مدیریت انجمن شعر و انجمن ادبیات داستانی حمایت می کنیم .

امینی در پایان افزود: حوزه شعر و ادبیات داستانی در این شهرستان پویا و فعال است و امیدواریم بتوانیم حمایت هایی را در تعالی این هنر در شهرستان داشته باشیم.

در ادامه محمد حسین شرافتی راد فرماندار تایباد ضمن تبریک انتصاب شایسته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، با آرزوی قبولی طاعات وعبادات روزه داران درماه پرفضیلت رمضان ماه نزول قرآن و بندگی بیان کرد: فرهنگ و هنر،عامل مهم توسعه، برای همدلی و همزبانی سایر جوامع انسانی است.

 وی افزود: شهرستان تایباد، سرشار از استعداد و خلاقیت و هنرمندان ارزشمند است .

فرماندار تایباد گفت:با توجه به حساسیت منطقه و طبع بالای هنرمندان ارزنده و فرهنگ دوستان شهرستان،پتانسیل و ظرفیت فرهنگ و هنر تایباد باید در سایرحوزه ها تقویت و حمایت  گردد .

 شرافتی بیان کرد: حضور هنرمندان علاقه مند و پرتلاش در عرصه فرهنگ وهنر شهرستان و قابلیت ها و ظرفیت های مناسب درحوزه های موسیقی  مقامی ، خوشنویسی، مسابقات قرآنی و هنرهای نمایشی  و سایررشته های هنری، نیازمند تقویت و حمایت مسئولین است و هنرمندان تایبادی، در سطح استان و حتی سطح کشور در ارائه فعالیتهای فرهنگی و هنری حائز رتبه های ارزشمندی می باشند.

فرماندار تایباد گفت: رشد و توسعه شهرستان در مقوله فرهنگ و هنر نیازمند کمک ها و مساعدتهای مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و تلاش هنرمندان و تعامل سایر گروهای هنری و انجمن ها با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است و امیدواریم بتوانیم در تمامی زمینه ها بویژه در بحث ساخت مراکز فرهنگی،هنری گام های مثبتی برداریم.

وی افزود: رسالت عظیمی بر عهده حوزه فرهنگ و هنر نهاده شده واجرای دقیق این مهم  ،بشریت را به سعادت و بهروزی سوق می دهد.

در پایان این نشست روسای انجمن های فرهنگی و هنری با بیان گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته در  انجمن های مربوطه ،مشکلات و کمبودهای موجود در حوزه فرهنگ و هنر را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادندکه چاپ کتاب بزرگداشت مفاخر در عرصه هنر موسیقی ،حمایت از انجمن های هنری و سینمایی از جمله موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۱۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید