اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: باید زمینه گفتگو بین اصحاب فرهنگ و هنر و نهادهای دینی فراهم شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: باید زمینه گفتگو بین اصحاب فرهنگ و هنر و نهادهای دینی فراهم شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تشکیل اتاق گفتگوی اصحاب فرهنگ و هنر با نهادهای دینی از برنامه های این اداره کل است.

جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در نشستی با مسوولین دفتر تبلیغات اسلامی استان با بیان این مطلب افزود: تشکیل اتاق گفتگوی اصحاب فرهنگ و هنر که به ریاست استاندار است اتفاق میمون و مبارکی است که زمینه گفتگو بین سیاستگذاران و اصحاب فرهنگ و هنر را فراهم کرده است باید امکان گفتگو بین اصحاب فرهنگ و هنر و علما و نهادهای دینی فراهم شود که در نظر داریم اتاق گفتگویی را به همین منظور تشکیل دهیم.

وی ادامه داد: جریان گفتگو در مشهد تا کنون وجود نداشته و این باعث شده اقشار مختلف با هم بیگانه شوند باید زمینه این گفتگو ایجاد شود این گفتگو ها همدلی ایجاد می کند و جدایی را ترمیم می کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار امیدواری کرد با همکاری و همفکری دفتر تبلیغات اسلامی اتاق گفتگوی اصحاب فرهنگ و هنر با جریان های دینی تشکیل شود.

در ادامه این نشست وی فعالیتهای آموزشی دفتر تبلیغات اسلامی را ستود و اظهار امیدواری کرد با همکاری این اداره کل و دفتر تبلیغات زمینه برگزاری دوره های آموزشی پژوهشی هنری ایجاد شود.

جعفر مروارید افزود: دفتر تبلیغات اسلامی با توجه به ظرفیت خوب پژوهشی می تواند در حوزه پژوهش های هنری در هنرهای هفت گانه این اداره کل را حمایت کند.

وی بر همکاری دفتر تبلیغات اسلامی در رویدادهایی که این اداره کل مدیریت و اجرا می کند تاکید کرد و اظهار داشت: در مجموع رویدادها می تواند بخش های تخصصی و پژوهشی اضافه شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به تعطیلی مراکز فرهنگی هنری در مناسبت های مذهبی گفت: باید از ظرفیت مراکز فرهنگی هنری در تبلیغ و ترویج تفکرات دینی استفاده کرد می توان از مبلغانی که اهل هنر هستند در این مراکز استفاده کرد.

وی با بیان این که آماده همکاری با دفتر تبلیغات در زمینه های مشترک کاری هستیم افزود: در خصوص همکاری های مشترک باید یک کار سازمان مند و رسمی صورت گیرد.

در این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مدیرکل فرهنگی تبلیغی، سید مصطفی احمد زاده رییس پژوهشکده اسلام تمدنی، سید محمدتقی شوشتری مدیرکل آموزش، حجت الاسلام والمسلمین علی رضانیا رییس حوزه ریاست و روابط عمومی دفترتبلیغات اسلامی خراسان رضوی حضو ر داشتند و آمادگی خود را برای انجام همکاری بر اساس ظرفیتهای موجود اعلام کردند.

۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید