• اخبار

ثبت ۱۵۴۷ کانون استان در سامانه بچه های مسجد

ثبت ۱۵۴۷ کانون استان در سامانه بچه های مسجد
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه ۱۵۴۷ کانون مساجد استان در سامانه بچه های مسجد ثبت شده است، گفت: اولین مرحله سرانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی واریز شده است.

محمد حسین عبداللهی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی شامگاه(۲۰ خرداد) در همایش مدیران کانون های فرهنگی هنری مشهد که در رواق حرعاملی خرم مطهر رضوی برگزار شد ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان با بیان اینکه تا کنون ۱۵۴۷ کانون فرهنگی هنری در سامانه بچه های مسجد ثبت شده اند، افزود:طبق قولی که داده شده بود مبنی بر اینکه بعد از ثبت کانون در سامانه بچه های مسجد سرانه واریز می شود این اتفاق افتاد و امروز برای هر کانونی که ثبت سامانه شده مبلغ ۲ میلیون ریال به حساب آنها واریز شده است.

وی با اشاره به اینکه از محل اعتبارات استانی هم یکماه قبل ۲ میلیون ریال به حساب کانون ها واریز شده است، اظهارداشت:مرحله بعدی واریز سرانه هم در آینده رقم خواهد خورد ولی در حال حاضر کانون ها در مرحله ثبت اعضای خود هستند و هر کانونی بتواند عضو بیشتری ثبت کند از خدمات بهتری برخوردار خواهد شد.

عبداللهی با تاکید بر اینکه حمایت های ستاد از این به بعد بر اساس ثبت فعالیت های کانون ها در سامانه بچه های مسجد خواهد بود، گفت:با پیگیری های انجام شده در خصوص اعتبارات تعمیر و تجهیز کانون ها ۴۲۶ درصد رشد داشته به طوریکه این اعتبار امسال به یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان رسیده است.

مسئول دبیرخانه انون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه در حال انعقاد تفاهم نامه های همکاری با بسیج و کمیته امداد برای بهره مندی از امکانات آنها هستیم، ادامه داد:تفاهم نامه ای هم با مرکز رسیدگی به امور مساجد امضاء خواهیم کرد که طی آن مدیران کانون ها هم عضو هیئت امناء مسجد شوند.

وی با اشاره به اینکه شیوه نامه اجرایی اولین رویداد ایده پردازی ابلاغ شده و تا ۳۱ خرداد فرصت ثبت ایده ها در سامانه بچه های مسجد وجود دارد، افزود:فعالیت های اوقات فراغت سال جاری از ۴ تیرماه آغاز خواهد شد و در سال جاری به فعال ترین کانون استان هم هدیه ویژه تلاش داده خواهد شد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۴۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500