اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: دغدغه های فرهنگی را می توان با هم افزایی مرتفع کرد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: دغدغه های فرهنگی را می توان با هم افزایی مرتفع کرد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: دغدغه های فرهنگی را امروزه می توان با هم افزایی و استفاده از نظرات صاحبان ایده و فکر مرتفع کرد.

جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات شورای فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: باید کارگروه هایی در راستای مسائل و مشکلات فرهنگی تشکیل شود.

مروارید با تاکید بر اهمیت نقش سینما گفت: باید ما در سینمای اخلاق و دینی بیش از گذشته گام برداریم و این حوزه را تقویت نماییم.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه تئاتر و هنرهای نمایشی، باید تئاتر دینی را گسترش دهیم و به معرفی مفاخر خراسان بپردازیم و با آموزش به جوانان آن را گسترش دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بر تکریم پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر تاکید کرد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی بالاترین مرجع برای مسئولیت های فرهنگی کشور است گفت: این شورا در سطح استان و شهرستان ها نیز با ریاست ائمه جمعه مدیریت می شود .

وی با بیان اینکه جلسات شورای فرهنگ عمومی از نظم خاصی برخوردار شده است ادامه داد:جلسات شورای فرهنگ عمومی استان نباید تشریفاتی باشد بلکه باید به مسائل فرهنگی استان و شهرستان بپردازد.

وی ادامه داد: با تشکیل کارگروه های تخصصی می توان در جهت سیاست گذاری و رفع مشکلات فرهنگی و هنری در استان گام برداشت و خروجی این کارگروه ها را به شورای فرهنگ عمومی آورد.

پژمانفر با اشاره به ظرفیت های خراسان در حوزه سینما، شعر و ادبیات  و قرآن افزود: باید در ارتقای این حوزه ها تلاش مضاعفی کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: مسابقات قرآن کریم باید در مشهد برگزار شود چرا که بارگاه منور حضرت رضا(ع) در این شهر است و مهد قاریان و حافظان و مفسران ملی و  بین المللی است.

وی ادامه داد:باید از روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی به عنوان یک ظرفیت و فرصت یاد کرد و از آن روز برای ایجاد پیوند با کشور های همسایه فارسی زبان بهره گرفت.

۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۳۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

جواد صفا
۱۳۹۷/۰۳/۲۰
0
0
0

جلسات خوب مدیرکل جدید، از همین ابتدا نویدبخش آینده نزدیک خوب فرهنگ مداری برای شهر را می باشد. دست مریزاد. خداقوت


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید