اخبار

بیانیه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به مناسبت روز جهانی قدس

بیانیه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به مناسبت روز جهانی قدس
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی متن بیانیه صادر شده از سوی این اداره کل بدین شرح است:

امام خمینی (ره): روز قدس روز اسلام است

روز قدس یادگار حضرت امام خمینی(ره) است که پس از تقریبا چهاردهه از نامگذاری این روز، روز به روز بر شهرت جهانی اش افزوده شده و در عمق جان همه ملت های آزاده جهان نفوذ نموده است.

روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین و دیگر کشورهای اسلامی می باشد. قدس مظهر شهادت و مقاوت اسلامی است که حماسه های ماندگار را فراتر از مرزهای فلسطین رقم زده است و از همین روست که رهبر فرزانه انقلاب "روز قدس را لیله القدر تاریخ اسلام" نامیده اند. رهبر معظم در بیانات اخیرشان فرمودند «حضور مردم در صحنه بسیار مهم است» دنیا حضور مردم را در روز قدس خواهد دید. به توفیق الهی این روز قدس با وجود این که مردم روزه هستند و هوا گرم است با دهان روزه مثل همه روزهای قدس دیگر، از روزهای قدس سالهای گذشته، قوی تر و پرشورتر برگزار خواهد شد.

فرهیختگان و اصحاب فرهنگ و هنر که همواره در راستای ضرورت های نظام مقدس جمهوری اسلامی و به ویژه سال های اخیر در خطوط مقدم جبهه فرهنگی مبارزه با جنگ نرم دشمنان همیشه احساس وظیفه نموده اند، این بار نیز به رسالت فرهنگی هنری خود در قبال توسعه و ترویج فرهنگ مقاومت و مبارزه جهانی با رژیم اشغالگر قدس شریف واقفند و از هیچ کوشش فرهنگی هنری دریغ ننموده اند و در روز قدس امسال نیز به پشتوانه اعتقادی متمسک به فرموده حضرت پیامبر اکرم(ص) «مَنْ أَصْبَحَ لا یَهْتَمُّ بِأُمورِ الْمُسْلمینَ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ» و با استعانت از ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، به تبعیت از علمای اعلام و روحانیت معظم و دانشگاهیان محترم و همصدا با سایر اقشار مردمی در راهپیمایی جهانی روز قدس شرکت خواهند نمود و با همه وجود فریاد خواهند زد که ای قدس، ما آزادگان جهان، مظلومیت خاموش تو را فریاد خواهیم زد. ای قدس عزیز ما کودکان شرخوار تو را دیده ایم که به جای آغوش گرم مادر در آغوش سرد خاک خفته اند. حسرت پدرانت را دیده ایم که فرزندانشان در مقابل دیدگانشان با گلوله های قساوت و ددمنشی دشمن پرپر شده است. ای قدس، ستم پیشگان صهیونیست را دیده ایم که با گام های پلیدشان، حریم تو را که قبله اول مسلمین بوده ای، آلوده اند. جوانانت را دیده ایم که سلاحشان در تقابل با گلوله های آتشین دشمن، سنگ است و بغض انقلابی که باور پیروزی حق را برایشان نهادینه کرده است پس روز قدس همه مظلومیت تو را با همه وجود فریاد می کشیم. شهادت عده کثیری در نوار غزه در روزهای اخیر و به خصوص شهادت پرستار جوان در این چند روزه زخم قلبمان را عمیق تر کرد و ما را برای حضورش از پیش منسجم تر و متحدتر نمود.

ما کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و جامعه فرهنگی هنری استان، بار دیگر در تجدید بیعتی دوباره با رهبر فرزانه انقلاب و در حراست از دستاوردهای مبارزه بین المللی با آمریکا و اسرائیل، ضمن شرکت در راهپیمایی روز قدس، پیمان می بندیم که قدم و قلم و هنرمنان در مسیر ارمان های رهبر فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و در عمل به راهبردهای رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای و سیاست های دولت محترم در مبارزه جهانی با غده سرطانی صهیونیزم باشد و در رسیدن به این هدف والا از ظرفیت هنری برای به تصویر کشیدن چهره شوم رژیم اشغالگر اسرائیل به جهانیان از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد امید که مرضی خدامنان منان قرار گیرد. وعده دیدار، روز قدس...

۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۲۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید