اخبار

رونمایی از "دفتر برنامه‌ریزی حافظان قرآن” در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد

رونمایی از "دفتر برنامه‌ریزی حافظان قرآن” در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد
در هشتمین روز از سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد،“دفتر برنامه‌ریزی حافظان قرآن”در سیزدهمین نمایشگاه قرآن مشهد رونمایی شد.

علی زاهدی، نویسنده کتاب دفتر برنامه‌ریزی حافظان قرآن کریم، با بیان اینکه این دفتر شامل هشت فصل است، ابراز کرد: فصل اول ضرورت‌ها، برکات و روش‌های حفظ، برنامه‌ریزی روزانه، ارزیابی کلاس، فصل دوم مختصری بر روش‌های حفظ و مرور در قرآن کریم، فصل سوم نحوه استفاده از دفتر برنامه‌ریزی، فصل چهارم ثبت برنامه روزانه، فصل پنجم ثبت تکالیف و دریافت کارنامه ارائه محفوظات، فصل ششم ثبت صحفات دشوار و مشابه قران کریم، فصل هفتم ثبت ایرادات در ارائه کلاس و فصل آخر آزمون پایانی است.

وی با اشاره به اینکه این دفتر در نوع خود اولین دفتر برای برنامه ریزی راحت‌تر حافظان است، عنوان کرد: هر حافظی در طول روز سه برنامه انجام می‌دهد، حفظ جدید، مرور جدید و مرور قدیم؛ لذا لازم است که تمام برنامه‌ها و محفوظات خود را در دفتری یادداشت کنند.

زاهدیبا اشاره به اینکه این کتاب برنامه روزانه حافظان را مشخص می‌کند، تصریح کرد: علاوه بر این مربی نیز بر کارهای قرآن آموزان نظارت دارد و کمک به رفع ایرادات و اشتباهات حافظان نیز می‌کند. مبنای این کتاب برنامه ریزی، تحویل و اشکال گیری است.

 

۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید