اخبار

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام منصوب شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام منصوب شد
طی حکمی از سوی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی ،حسین حیدربیگی به‌سمت رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام منصوب شد.

 ناصر نبی زاده قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در این مراسم با قدردانی از تلاش‌های رئیس اسبق ارشاد تربت جام گفت:هنرمندان،فرهیختگان و شخصیت‌های برجسته تربت جام در عرصه‌های فرهنگ و هنر بسیار پرافتخار در سطح ملی و بین المللی درخشیده اند که روشنگر مفهوم جایگاه این شهرستان در عرصه فرهنگ و هنر است.

وی افزود: اگردرسطح کشور خواسته باشیم در حوزه هنر و نغمه‌های ماندگار موسیقی ملی که ریشه دار باشد نام ببریم اسامی چندین نفر از هنرمندان تربت جامی می‌درخشد.

وی گفت:هنرمندان تربت جام حامل فرهنگ عظیمی هستند که بی شک از ریشه‌های بس عظیم در فرهنگ، آداب وتاریخ ملت دارد.

نبی زاده گفت: بستر فرهنگی و تاریخی یک کشور نقطه قوت آن فرهنگ، هنر و اندیشه ورزی هنرمندان و فرهیختگان کشور است که ما با ثروت انبوهی از این ظرفیت‌ها ایستاده ایم که اعتقاد و توجه و واگذاری آن به فرهیختگان مسیر را هموارتر و رسیدن به اهداف را یاری خواهد کرد.

وی به جمعیت ۳۰۰هزارنفری تربت جام و کمبود مراکز فرهنگی و هنری اشاره کرد و افزود:براساس جمعیت این شهرستان مطمئنا باید ۳۰ آموزشگاه داشته باشد تابا نظارت و استاندارد سازی فعالیت‌های آموزشی فرهنگی و هنری بستری برای آشنایی جوانان فراهم گردد.

وی با اشاره به وضعیت سینمادر تربت جام گفت:در حوزه سینما جمعیت تربت جام روند یک سینمای مطلوب را می‌تواند اقتصادی کند و امروز فیلم‌های سینمادر جریان اقتصادی نزدیک به ۲۰ میلیون تومان در ۶۰ روز فروش داشتند و الان سینماو تئاتر وارد چرخه اقتصاد شده است.

در ادامه مرتضی حمیدی در مراسم معارفه رئیس جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام افزود: تربت جام سرزمین فرهنگ، ادب و هنراست هنرمندان این خطه هنرخیر در کشور و جهان درخشیده است و از قابلیت‌های بسیار بالایی در همه عرصه‌های هنری برخورداراست.

وی افزود: زندگی ما همراه با هنر است و هنرآزاد و هنرمندآزادگی دارد و هنر استحکاک روح با فضای اطراف است وهنر از جایگاه و اهمیت بالایی برخورداراست.

وی گفت:در خدمت به مردم آنچه مهم است که عاقبت‌ها چگونه رقم بخورد و با وجدانی آسوده باشیم.
در ادامه این مراسم حسین حیدر بیگی به عنوان رییس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام معرفی و از خدمات سه ونیم ساله نعمت الله فیاض تجلیل شد
.

۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید