اخبار

رشد ۴۶۰ درصدی اعتبارات تعمیر و تجهیز کانون های مساجد خراسان رضوی

رشد ۴۶۰ درصدی اعتبارات تعمیر و تجهیز کانون های مساجد خراسان رضوی
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه وظیفه ما تلاش برای تقویت کانون های مساجد است، گفت: اعتبار تعمیر و تجهیز در سال جاری نسبت به سال قبل ۴۶۰ درصد افزایش داشته است.

محمد حسین عبداللهی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی در جلسه شورای اداری ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان با بیان اینکه به برکت ماه رمضان اتفاقات خوبی در کانون های مساجد رقم خورده است، گفت:اکنون شاهد آن هستیم که انسجام در دبیرخانه استان بیش از گذشته وجود دارد و فعالیت ها و برنامه ها به شکل قابل قبولی در حال پیشروی است.

وی با اشاره به اینکه وظیفه ما در دبیرخانه استان تلاش برای تقویت کانون های فرهنگی هنری مساجد است، اظهارداشت:اعتبار تعمیر و تجهیز در سال جاری نسبت به سال قبل ۴۶۰ درصد افزایش داشته که به مبلغ یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان رسیده در حالی که سال قبل ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار تعمیر و تجهیز کانون های مساجد بوده که از این مبلغ ۱۱۵ میلیون تومان تخصیص داده شده است.

عبداللهی با تاکید بر اینکه در صورتیکه اعتبار مصوب تخصیص پیدا کند در سال جاری عمده مشکلات تجهیزات کانون های مساجد رفع خواهد شد، ادامه داد:مرحله اول سرانه کانون ها به حساب دبیرخانه واریز شده که در مهلت مقرر به حساب کانون هایی که ثبت سامانه بچه های مسجد شده اند به ازای هر کانون ۲ میلیون ریال واریز خواهد شد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی به امضاء تفاهم نامه ای بین کمیته امداد امام خمینی(ره) و دبیرخانه استان در جهت استفاده متقابل از ظرفیت های یکدیگر اشاره کرد و گفت:در حال پیگیری هستیم تا تفاهم نامه ای هم با بسیح به امضاء برسانیم تا بتوانیم از ظرفیت آنها هم برای تعالی کانون های مساجد استفاده کنیم.

وی کانون های فرهنگی هنری مساجد را شاخه ای موثر در بدنه فرهنگ جامعه دانست و اظهارداشت:طرح بازدید از ۴۳۰ کانون با اولویت کانون های آسیب دیده در ۶ ماهه اول سال جاری را با هدف مترقی کردن کانون های مشکل دار انجام خواهیم داد همچنین برنامه های اوقات فراغت تدوین و در حال پیگیری است.

عبداللهی با بیان اینکه برنامه آموزشی مدیران کانون های مساجد که آغاز شده بسیار مفید و ارزشمند است خطاب به پرسنل دبیرخانه، افزود:آئین نامه جشنواره هنرهای تجسمی باید به دقت مطالعه شود و تلاش نماییم که کانون های مساجد استان حضوری موثر در این جشنواره داشته باشند.

۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۵۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید