اخبار

برگزاری کارگاه‌های فرهنگی و هنری ویژه کودکان و نوجوانان در نمایشگاه قرآن مشهد

برگزاری کارگاه‌های فرهنگی و هنری ویژه کودکان و نوجوانان در نمایشگاه قرآن مشهد
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی همچون سال‌های گذشته در نمایشگاه قرآن و عترت حضور چشمگیری دارد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوی مانند سنوات گذشته با برگزاری کارگاه‌های نوشتن خلاق، نقاشی، کاردستی، قصه‌گویی و مسابقات فرهنگی و قرآنی در این نمایشگاه به صورت فعال حضور یافت.

در غرفه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کارگاه ادبی برگزار می شود که علاوه بر شناخت استعدادهای ادبی کودکان و نوجوانان، داستان‌های قرآنی به شیوه خلاقانه و با استفاده از کارت‌های تصویری معرفی می‌شود. آنان با در اختیار داشتن کارت‌های موضوعی با قصه‌های قرآنی و سرگذشت امامان و پیامبران آشنا شده و با هدایت مربی ادبی، متناسب با تصویر، به نوشتن خلاق می‌پردازند.

این غرفه فرصت خوبی است تا کودکان و نوجوانان بازدیدکننده با فعالیت‌های کانون و به ویژه بخش مکاتبه‌ای مرکز آفرینش‌های ادبی آشنا شوند و در نهایت آثار ارائه شده توسط بازدیدکنندگان توسط کارشناسان ادبی آرشیو و در نشریات استفاده می‌شود.

کارگاه فرهنگی بخش دیگری از این غرفه در این نمایشگاه است .کارگاه فرهنگی، فعالیت‌های جذاب و متنوعی برای مخاطبان خود در نظر گرفته است. رنگ‌آمیزی بارگاه مطهر ائمه معصوم، پاسخ‌گویی به سوالات قرآنی در قالب مسابقه و آشنایی با احادیث معصومین، بخشی از این فعالیت‌ها است. در این کارگاه کودکان و نوجوانان بازی‌های مهارتی و آموزشی متناسب با نمایشگاه را فرا می‌گیرند و با استفاده از تکنیک «کاغذ و تا» و ساخت کاردستی‌های زیبا، مهارت استفاده از ابزار را آموخته و قدرت خلاقیت‌شان ارتقا می‌یابد.

کارگاه هنری بخش دیگر این غرفه است که در آن اعضای کودک و نوجوان کانون در طول سال، آثار زیبای نقاشی با مضامین قرآنی و دینی خلق کردند که به صورت کارت‌پستال تهیه و در اختیار بازدیدکنندگان نمایشگاه قرآن قرار می‌گیرد. در این کارگاه کودکان و نوجوانان ضمن آشنایی با فعالیت نقاشی در کانون، به ساخت قاب عکس و پاکت به شیوه اوریگامی می‌پردازند. 

سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد در هفته دوم ماه مبارک رمضان در میدان شهدا، ساختمان شمس برپا است و علاقه‌مندان می‌توانند از یکم تا دهم خردادماه و در ساعت ۱۸ تا ۲۴ از این نمایشگاه بازدید کنند.

۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید