اخبار

فرماندار رشتخوار: تکریم مقام حضرت امام راحل وظیفه همه مسئولین نظام است

فرماندار رشتخوار: تکریم مقام حضرت امام راحل وظیفه همه مسئولین نظام است
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رشتخوار با محوریت برنامه های ستاد ارتحال امام خمینی (ره) و ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان تشکیل شد.

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رشتخوار با محوریت برنامه های ستاد ارتحال امام خمینی (ره) و ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان با حضور فرماندار، امام جمعه محترم، اعضای شورای فرهنگ عمومی و جمعی از بانوان مجمع مشورتی شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل گردید.

در این جلسه فرماندار شهرستان رشتخوار ضمن تبریک و تهنیت ماه مبارک رمضان، در ارتباط با شخصیت معنوی امام راحل، گفت: این انقلاب با این عزمت و بزرگی و با متحمل شدن مرارت ها و رنج ها و مشکلاتی که حضرت امام (ره) در 15 خرداد سال 42 ، نطفه انقلاب در آن زمان بسته شد. در این راه امام زحمات زیادی را متحمل شدند تا آنجا که مورد تبعید قرار گرفتند و حتی فرزند بزرگوارشان در این راه شهید شدند اما امام (ره) دست از انقلاب و هدف خود برنداشتند بطوری مقام معظم رهبری در خصوص ویژگی های حضرت امام خمینی (ره) فرمود: این انقلاب بدون نام امام خمینی (ره) در هیچ کجای دنیا شناخته شده نمی باشد.

مهندس خالقداد عرب در ادامه افزود: تکریم مقام حضرت امام راحل وظیفه همه مسئولین نظام است زیرا ما همه سر سفره انقلابی نشسته ایم که به یمن برکت نظام مقدس وهمت و تلاش های خستگی ناپذیر حضرت امام (ره) شکل گرفته و امروز این انقلاب و نظام مقدس امید همه محرومین و مستضعفان جهان اسلام است.

نماینده عالی دولت، تصریح کرد: خدا را شاکریم که عمر ما را در نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار داده و ما هر چقدر توان داریم باید در راه تجلیل و تکریم بزرگداشت یاد و نام امام عظیم الشان قدم برداریم، زیرا امام خدمات بزرگی را به جهان اسلام ارائه دادند که قابل قیاس نیست.

فرماندار شهرستان همچنین در ارتباط با بحث سیاه پوش کردن سر درب ادارات و فضای داخل شهر در سالگرد امام راحل، گفت: امور ذکر شده تکلیف اداری برای همه مسئولین شهرستان است و مورد تاکید قرار می گیرد.

عرب، با توجه به قرارگیری در آستانه سالروز فتح خرمشهر اذعان داشت: این فتح بزرگ در واقع نقطه عطفی در تاریخ 8 سال دفاع مقدس شد بطوری که حضرت امام راحل فرمود: خرمشهر را خدا آزاد کرد، و این یعنی امام تمامی مسائل را به خداوند منصوب می داشتند.

۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۱۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید