اخبار

گشایش رسمی نمایشگاه قرآن و عترت مشهد مقدس/ رونمایی از اثر خوشنویسی هاشم طلائیان

گشایش رسمی نمایشگاه قرآن و عترت مشهد مقدس/ رونمایی از اثر خوشنویسی هاشم طلائیان
در مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت و همایش تجلیل از خادمان قرآن کریم از اثر خوشنویسی "صبح امید" هاشم طلائیان که به تایید استاد فرشچیان رسیده بود، رونمایی شد.

در مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت و همایش تجلیل از خادمان قرآن کریم در تالار شورای شهر مشهد مقدس با حضور استاندار خراسان رضوی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، مدیر کل امور اجتماعی استانداری،شهردار و فرماندار مشهد، رئیس شورای اسلامی مشهد و جمعی از مسوولین و مردم از اثر خوشنویسی"صبح امید" هاشم طلائیان که به تایید استاد فرشچیان رسیده بود، رونمایی شد.

طلائیان با بیان مضمون این اثر خوشنویسی، گفت: این تابلو برداشت من از سوره "والضخا" بوده که پرامیدترین سوره نازل شده بر پیامبر اکرم(ص) است.

وی با اشاره به شباهت مضمون والضحا به شرایط کنونی امت اسلامی، عنوان کرد: مدتی بود که به پیامبر اسلام وحی نشده بود و مشرکان به ایشان ایراد گرفته بودند، در پی آن سوره والضحا بر ایشان نازل شد و خداوند فرمود: "آنقدر به تو خواهم داد که راضی شوی!" از نظر من اقتباس جالبی با دوره حال ما دارد، امروز هم ما تحت فشار دشمنان هستیم و قطعا روزی برکات فراوان از جانب خداوند خواهیم دید.

خوشنویس توانمند مشهدی با اشاره به امضای تایید استاد فرشچیان بر تابلو صبح امید، افزود: با استاد قرار گذاشته ایم تا موزه‌ای را در مجموعه خیریه فرشتگان به مدیریت خانم طاهره رمضان‌زاده بازگشایی کنیم؛ قصد دارم تمامی آثار خود را که به تایید استاد فرشچیان می‌رسد در راه خیر به موسسات خیریه تقدیم کنم.

تلاوت قرآن توسط قاری نوجوان سید محمد جواد علمی و حمید شاکر نژاد، خوانندگی آئینی ابوالفضل چمنی، قاری و موذن حرم مطهر رضوی و مناجات خوانی حسن عبدی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

پس از این مراسم با حضور استاندار خراسان رضوی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، شهردار مشهد و جمعی از مسوولین سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت رسما افتتاح شد.

۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۰۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید