اخبار

شهردار مشهد: افزایش مخاطبان نمایشگاه قرآن دلیل انتقال این نمایشگاه به عرصه میدان شهدا است

شهردار مشهد: افزايش مخاطبان نمایشگاه قرآن دلیل انتقال این نمایشگاه به عرصه میدان شهدا است
شهردار مشهد با اشاره به اهمیت حضور مردم در نمایشگاه قرآن و عترت گفت: برگزاری نمایشگاه قرآن، در میدان شهدا به دلیل مرکزیت این میدان و افزایش مخاطبان نمایشگاه است.

قاسم تقی‌زاده خامسی در افتتاح هجدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد و همایش تجلیل از خادمان قرآن کریم، افزود: دلیل اصلی برگزاری نمایشگاه در میدان شهدا این است که ما در مشهد عرصه‌ای به نام میدان شهدا داریم که مردم کم‌تر در آن جمع می‌شوند در حالی که در همه شهرها اینگونه فضاها وجود دارد و مردم در آن جمع می‌شوند و رویدادهایشان را در آن‌جا برگزار کرده و جشن می‌گیرند.

وی ادامه داد: امسال تصمیم گرفتیم که علاوه بر مراسمی که در میدان شهدا برگزار می‌شود، برنامه نمایشگاه قرآن را نیز به میدان شهدا بیاورند و در ساختمان 10 هزار متر مربع فضا دارد و همچنین فضاهای بیرونی که در اختیار نمایشگاه گذاشته شده است.

تقی‌زاده خامسی تصریح کرد: این یک آزمایش است که اگر ما در مرکز شهر این رویدادها را داشته باشیم مردم استقبال می کنند و خوشبختانه هنوز نمایشگاه افتتاح نشده شهروندان بسیاری به این نمایشگاه مراجعه کردند و پیش بینی می‌کنیم که تعداد بیشتری بیایند و از نمایشگاه  و برنامه های جانبی آن استقبال کرده و در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.

شهردار مشهد مقدس از حضور قرآن های ویژه‌ای در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: از موزه شخصی یکی از دوستانم دعوت کردم تا قرآن‌های خود را بیاورد به نمایشگاه تا شهروندان ما هم بتوانند این قرآن‌ها را ببینند، قرآن‌هایی که بسیار گران‌قیمت و ارزشمند هستند.

۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۵۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید