اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:مشهد در تمامی عرصه‌های مختلف قرآنی پیشتاز بوده است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:مشهد در تمامی عرصه‌های مختلف قرآنی پیشتاز بوده است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: مشهد از دیرباز، بدون شک قطب اصلی و مهم فعالیت‌های قرآنی بوده و هست.

سیدسعید سرابی، در همایش تجلیل از خادمان قرآن کریم و افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد که در تالار شهر برگزار شد،  با اشاره به برگزاری سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد در عرصه میدان شهدای این شهر گفت: برگزاری این نمایشگاه در میدان شهدا ابتکار شهردار مشهد بود این ابتکار ارزشمندی است که گره خوبی میان زلف قرآنی و جریان انقلابی ایجاد می‌کند چرا که میدان شهدا کانون اصلی جریان انقلاب اسلامی برخاسته از قرآن کریم بوده و تجلی فجر قرآنی است.

وی با بیان این که مشهد، پایگاه مهم پیشکسوتان قرآنی است اظهار داشت: مشهد به دلیل وجود با برکت امام رضا(ع) و در کنار آن، حضور اساتید و خادمان پیشکسوت قرآن کریم، در تمامی عرصه‌های مختلف قرآنی پیشتاز بوده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه مشهد در علوم قرآنی، تفسیر، هنرهای قرآنی و ... برجستگی‌های مختلفی دارد، ادامه داد: شخصیت ارزنده قرآنی کشور، رهبر معظم انقلاب است که در مشهد مقدس به آموزش قرآن کریم مشغول بوده‌اند؛ بسیاری از بزرگان قرآنی نیز در این استان حضور دارند که از توفیقات قرآنی این خطه به شمار می‌روند.

وی با تاکید بر اینکه این مزیت‌ها بدون شک مشهد را در عرصه‌های مختلف فرهنگی و قرآنی به پایتخت قرآنی جهان اسلام تبدیل می‌کند، اضافه کرد: بر همین اساس، اگر مشهد و استان خراسان رضوی را پایتخت قرآنی جهان اسلامی بدانیم، حرف گزافی نیست.

رییس شورای سیاستگذاری سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد مقدس با تشکر از کسانی که در راه گسترش و اعتلای فرهنگ قرآنی تلاش می کنند، اظهار کرد: بسیار خرسندم که شهردار و شورای اسلامی شهر مشهد در عرصه فعالیت‌های قرآنی خراسان رضوی فعالیت دارند و به خوبی این حوزه را درک کرده‌اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: اولین سال است که تجربه برگزاری نمایشگاه قرآن در میدان شهدا را داریم؛ به همین علت، کم و کاستی‌هایی دارد که سعی می کنیم با همکاری‌هایی که میان ارگان‌های مختلف شهری و استانی وجود دارد، روز به روز، برطرف شود.

سرابی با اظهار این مطلب که نمایشگاه امسال در مساحت حدود پنج هزار متر مربع و با ۲۵۰ غرفه نمایشگاهی برگزار می‌شود، اضافه کرد: حدود ۵۰۰ رخداد در ۲۴ بخش نمایشگاهی در سیزدهمین دوره این فعالیت قرآنی برگزار خواهد شد.

۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۴۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید